Історична довідка села Полствин

Полствин[ред. • ред. код]

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

село Полствин

Телефонний код

Географічні дані

Географічні координати

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/55/WMA_button2b.png/17px-WMA_button2b.png49°39′13″ пн. ш.31°21′45″ сх. д.Координатиhttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/55/WMA_button2b.png/17px-WMA_button2b.png49°39′13″ пн. ш. 31°21′45″ сх. д.

Середня висота
над рівнем моря

123 м

Водойми

Росава

Місцева влада

Адреса ради

с. Полствин, тел. 94-5-18

Сільський голова

Савенко Оксана Михайлівна

Полствин is located in Україна

Полствин

Полствин is located in Черкаська область

Полствин

Ржавець на карті XVIII століття

Полстви́н (попередні назви — Ржавець, Великий Ржавець, Повстин) — село в Україні, в Канівському районі Черкаської області. Населення становить 360 осіб.

Село Полствин знаходиться на схилах невисоких гір, що спускаються до заплав річки Росави.

В історичних документах село вперше згадується у XVIII ст. Назва походить від фабрики, яка виробляла повсть. Тривалий час назви Великий Ржавець і Полствин вживалися паралельно.

У роки Другої світової війни в селі діяла підпільна група на чолі з учителем місцевої школи С. П. Хорольським. У липні 1943 року група влилася до партизанського загону К. К. Солодченка. За героїзм і мужність, проявлені на фронтах війни, нагороджено орденами і медалями 222 жителі села, у т. ч. 12 за участь у партизанському русі. На честь 175 односельців, загиблих у боротьбі з фашистами, встановлено обеліск Слави.

У радянський час у селі містився колгосп ім. Дзержинського, який обробляв 1,1 тис. га землі, у т. ч. 891 га орної. Основний напрям господарства — зерновий з розвинутим тваринництвом. За трудові успіхи 42 колгоспники нагороджені орденами і медалями Союзу РСР. Діяла восьмирічна школа, де в 1960-х рр. навчалося 166 учнів, клуб на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 6,6 тис. примірників, стаціонарна кіноустановка, фельдшерсько-акушерський пункт, магазин.

Неподалік від села розташована пам'ятка природи — Урочище Школа. У Полствині виявлено поселення трипільської культури та городище Київської Русі.