Репортаж
Завідувач амбулаторії і сімейний лікар. Леся Трофимчук тут вже 30 років. До навантаження звикла, лікує жителів 8 сіл вдвох із колегою. Але поки він на курсах, жінка змушена працювати сама. До обіду прийом в амбулаторії, після – їде на виклики.
А у селі Копіювата ФАП поки на замку. Фельдшер звільнився 2 місяці тому через низьку зарплату. Раз на тиждень сюди приїздить лікар з амбулаторії сусіднього села Степанці. У приміщенні свіжий ремонт, є опалення, залишилося підвести воду.
Місцеві жителі поки не уявляють як підписувати декларації з лікарями. Їм пропонують на вибір медиків і з районної лікарні. Та люди добре знають тільки 2-х своїх. Не вірять, що до них їздитимуть за 35 км.
До Степанецької громади належать 17 населених пунктів, це 5,5 тис людей. Двох лікарів для них замало, каже голова сільради. Як вихід із ситуації з Канівської амбулаторії приїздить раз на тиждень ще один фахівець.
Брак кадрів у селах є, визнають у Канівському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Тут радять дочекатися поки люди підпишуть декларації і потім робити висновки. Кажуть, фахівців за потреби, знайдуть.
З місцевого бюджету Степанецької громади на підтримку первинної ланки медицини цьогоріч виділили 1 млн 600 тис грн. Також звернулися в навчальні заклади, щоб випускники йшли сюди. Їм гарантують житло.
Джерело інформації https://fakty.ictv.ua/ua/