Сільський голова Степанецької громади взяв участь у форумі “Пліч-о-пліч: Згуртовані громади”
22 січня сільський голова Степанецької громади Олександр Яременко взяв участь у форумі “Пліч-о-пліч: Згуртовані громади”, приуроченому Дню Соборності України.
Захід об'єднав на території Софійського Собору понад 100 голів громад, представників обласних військових адміністрацій, волонтерських рухів та міжнародних організацій.
Вступні слова на початку форуму взяли Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Віцепремʼєр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба, заступник керівника Офісу Президента України Віктор Микита та Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє. Соборність як надважливий для України елемент, сила українців у протистоянні агресору та важливість єднання були акцентами під час кожного з виступів.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що минулого року Президент Володимир Зеленський представив План внутрішньої стійкості України. Один із пунктів цього плану базується на міцних солідарних громадах.
“Де б ми не жили в Україні – знаємо, що можемо розраховувати одне на одного. Особливо сьогодні, у час цієї важкої війни, коли значущість дієвої своєчасної допомоги іноді дорівнює життю. Коли тилові громади допомагають прифронтовим містам та селам долати наслідки війни”, – сказав очільник Уряду.
Олексій Кулеба своєю чергою подякував представникам громад за ініціативність та бажання співпрацювати.
“Сьогодні ми продовжуємо протистояти повномасштабній агресії, демонструючи усьому світу приклад безпрецедентної згуртованості. Українці об’єднані пліч-о-пліч – на фронті та у громадах. Сьогодні проєкт "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" є символом цієї єдності. В ньому беруть участь 111 громад.
Ця ініціатива розпочалася на деокупованій Херсонщині. І ми разом відновлювали пошкоджені будинки в громадах області. А потім разом долали наслідки теракту на Каховській ГЕС. Цьогоріч допомагали Кривому Рогу відновити опалення в місті.
Важливо, що у найближчий час до проєкту долучаться ще 150 громад. Я переконаний, що наша співпраця стане ще ефективнішою, і вкотре доведе, що соборність – це не просто слова, а конкретні дії”, – наголосив Віцепремʼєр-міністр з відновлення України.
Під час заходу також пройшли дві дискусійні панелі: “Єднання як фундамент відновлення” та “Згуртованість небайдужих: від ресурсів до реалізації”. У фокусі обговорень – налагодження співпраці, обмін досвідом впровадження різноманітних проєктів на локальному рівні, зокрема спрямованих на відновлення, впровадження політики памʼяті, культурних проєктів.
Водночас до Дня Соборності України у Митрополичому будинку, де безпосередньо відбувався захід, вперше експонувалися всі Універсали Української Народної Республіки. Разом з ними – Акт злуки УНР та ЗУНР. Це символічно, адже 106 років тому, 22 січня, саме на території Софії Київської був підписаний цей документ.
За інформацією Урядового порталу