Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

Як у Степанецькій громаді пройшли свята Трійці та Івана Купала

Дата: 25.06.2024 12:20
Кількість переглядів: 1160

Фото без опису

23 червня в закладах культури сіл Беркозівка, Копіювата, Горобіївка, Малий Ржавець, Мельники, Степанці та селища Степанецького відбулися заходи з нагоди двох свят – Трійці та Івана Купала.

Зранку працівники КЗ «Центр культури і дозвілля Степанецької ОТГ» провели майстер-класи, в ході яких дівчата плели вінки з ромашок, барвінку, м’яти, волошок, деревію, маку, незабудок, любистку, безсмертників та багатьох інших трав. Процеси рукоділля супроводжувалися тематичними піснями, розповідями та легендами про свято Івана Купала. Вдень для дітей було організовано тематичні дійства, що включали ігрові програми та конкурси, а також традиційне пускання вінків на воду й запалювання купальського вогнища. ....більше фото....

День Святої Трійці – одне з найбільших та найважливіших свят у християнському календарі, яке із давніх часів вважається символом розквіту природи та початком нового життя.

Трійцю відзначають на п'ятдесятий день після Великодня та, як Зелене Свято, вона є поєднанням дохристиянської української місцевої культури з християнством.

У День Святої Трійці українці мають свої традиції та обряди, пов'язані з цим днем, зокрема: у церквах проводяться урочисті богослужіння, під час яких читають спеціальні молитви, що присвячені Святому Духу; храми часто прикрашають зеленими гілками, квітами та травами, що символізують життя і відродження; віряни приносять до церкви букети з трав і квітів, які освячують під час служби, а потім використовують як оберіг (традиційно це пижмо, мати-й-мачуха, чебрець, меліса, які мають лікувальні властивості й використовуються в народній медицині).

День Святої Трійці поєднує в собі релігійне та культурне значення, а також є часом для духовного оновлення, зміцнення віри та єднання з природою. Дотримання традицій і звичаїв цього дня допомагає зберігати і передавати багатий духовний спадок із покоління в покоління.

Івана Купала – один з найколоритніших та наймагічніших днів, у який традиційно влаштовують стрибки через багаття, плетуть вінки, водять хороводи й купаються у воді.

Інформаційні джерела по-різному описують історію свята, знатоки та священники сперечаються щодо роду його походження, доводячи одне одному чи воно є язичницьким, чи християнським.

Раніше Івана Купали відзначалося з 6 на 7 липня та символізувало єднання людини з природою. З часом свято прив'язали до церковного календаря, приурочивши його до дня народження Іоанна Хрестителя, яке наразі відзначають за новоюліанським календарем 24 червня.

Цьому дню властиві свої унікальні традиції: стрибки через вогонь, купання у водоймах, вшанування обрядових дерев (у давніх українців це була верба, яку називали Мареною). Її оздоблювали, прикрашали стрічками, квітками, а потім спалювали.

Що характерно, навпроти цього дерева і викладали багаття, через яке стрибали. Так люди вірили в те, що вогонь очищує від нечистої сили, скверни, гріхів, хвороб. Тому через багаття стрибала молодь, зокрема парами, взявшись за руки.

Молодики, своєю чергою проводили інший обряд на Івана Купала: шукали цвіт папороті, який за міфологією, цвіте лише один раз на рік. Той, хто знайде цвіт папороті, зможе лікувати будь-які хвороби та розумітиме мову звірів і птахів.

У свято Івана Купала готували традиційні страви: квас, кашу, солодкі вареники, а також трималися декількох заборон, однією з головних є купання в річці  цього дня після заходу сонця, адже вважається, що саме тоді водяні духи стають особливо активними і можуть затягнути людину на дно.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь