Дієві механізми підтримки тергромад обговорили на міжрегіональному круглому столі
11 червня в селі Мошни Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл з дискусійними панелями «Міжнародне територіальне співробітництво органів місцевого самоврядування: стан та перспективи розвитку» та «Функціонування інституту старост в умовах подолання викликів воєнного часу».
У заході взяли участь народні депутати України, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, вітчизняні і міжнародні організації, експерти. Від Степанецької громади були присутні сільський голова Олександр Яременко та староста Мартинівського округу Світлана Чупилка.
В рамках першої панельної дискусії, присвяченої питанням міжнародного територіального співробітництва, предметом обговорення були питання:
-поточного стану міжнародного територіального співробітництва за участі органів місцевого самоврядування у Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській областях та нових можливостей співробітництва з європейським громадами;
-встановлення додаткових стимулючих виплат для працівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у зв’язку з виконанням обов'язків за програмами та проектами міжнародної технічної допомоги та транскордонного співробітництва;
-співпраці органів місцевого самоврядування з європейськими фондами та програмами, зокрема програмою INTERREG Europe для фінансування проектів місцевого розвитку.
Учасники заходу ознайомились з:
-ключовими положеннями Закону України «Про міжнародне територіальне співробітництво» №3668-ІХ;
-інформацією щодо досвіду та географії міжнародного співробітництва територіальних громад України (Вінничини, Кіровоградщини, Черкащини);
-ініціативою Cities4Cities United4Ukraine, яка націлена на створення тривалого добровільного міжнародного партнерства з територіальними громадами України, що полягає у наданні підтримки та допомоги територіальним громадам за європейськими стандартами та цінностями;
-ключовими положеннями проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання участі державних органів та органів місцевого самоврядування в реалізації програм та проектів міжнародної технічної допомоги та транскордонного співробітництва» (реєстр. №10284).
В рамках другої панельної дискусії, присвяченої питанням функціонування інституту старост в умовах подолання викликів воєнного часу, було обговорено:
-проблемні питання утворення старостинських округів, призначення та діяльності старост в умовах дії правового режиму воєнного стану;
-особливості законодавчого регулювання інституту старост у воєнний та перехідний період в контексті новел проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного стану (реєстр. №9518).
Під час другої панелі було заслухано:
-експертні рекомендації щодо критеріїв формування старостинських округів;
-інформацію щодо проблематики функціонування інституту старост в умовах воєнного стану.
Круглий стіл відбувся за сприянням та підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).