Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

Навчальний візит в межах проєкту "Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг"

Дата: 28.05.2024 17:01
Кількість переглядів: 368

Фото без опису

З 11 по 19 травня представники Степанецької громади були учасниками навчального візиту в межах проєкту "Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг".

Початок поклав тренінг, який було присвячено темі застосування методу Design Thinking у місцевому самоврядуванні. Цей метод є водночас дослідницьким і творчим, тому надає інструменти для глибшого вивчення поточних потреб людей. Під час заходу учасники розглянули соціальну сферу з точки зору отримувача послуги, провели дослідження його реальних потреб і на основі результатів дослідження визначили проблему, яку необхідно вирішити, потім із застосуванням допоміжних методів (наприклад, brainstorming) генерували ідеї для вирішення проблеми, а використовуючи 3d-моделювання протестували наскільки ефективними можуть бути запропоновані рішення. Даний тренінг надихнув учасників на пошук креативних рішень для вирішення проблем у громадах серед практик, які вивчалися у польських ґмінах протягом наступних 5 днів.

Географія відвіданих ґмін включала Мазовецьке (ґміна Козеніце, ґміна Грабув-над-Пилицею, ґміна Гловачув) і Лодське воєводства (ґміна Блашкі, ґміна та місто Серадз, ґміна та місто Здунська Воля).

Під час візитів учасники мали змогу ознайомитися з досвідом створення та реалізації Стратегій вирішення соціальних проблем. Польські колеги наголосили, що для створення ефективної Стратегії важливим є етап діагностики соціальної ситуації, а для її реалізації – організація оптимального використання кадрового, фінансового і матеріального ресурсу, який відповідає потребам. Серед основних практик, успішно впроваджених у Польщі, українських представників найбільше зацікавили:

  • Надання суспільних послуг;
  • Створення будинків самодопомоги;
  • Міжмуніципальне співробітництво;
  • Впровадження послуги ерготерапії.

На завершення навчального візиту було проведено тренінг у форматі open-space. Хоча учасники відвідували різні ґміни, практики, які їх зацікавили, були переважно однаковими. Відтак, під час тренінгу вони мали змогу обговорити можливість впровадження кожної з практик у своїх громадах, напрацювати механізми їх реалізації, визначити потенційні проблеми і сформувати рекомендації, котрі можуть допомогти у подоланні цих проблем.

Віримо, що набуті знання обов’язково допоможуть покращити якість життя мешканців громади.

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках 10-го раунду програми «Development Cooperation Partnership Program.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь