A A A K K K
для людей із порушенням зору
Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

Податкова інформує!

Дата: 05.02.2024 11:02
Кількість переглядів: 107

Фото без опису

Податкова соціальна пільга: чи має на неї право платник, який утримує двох або більше дітей, якщо впродовж звітного року дитині виповнилося 18 років?

 

Чи має право платник податку, який утримує двох чи більше дітей, на застосування ПСП, якщо протягом звітного року дитині або дитині з інвалідністю виповнилось 18 років?

Платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), на суму податкової соціальної пільги, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ).

Підпунктом 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 ПКУ визначено, що платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 відс. суми пільги, визначеної п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ (у 2022 році – 1240,50 грн., у 2023 році – 1342,00 грн, у 2024 році – 1514,00 грн.), у розрахунку на кожну таку дитину.

Згідно з п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ на податкову соціальну пільгу у розмірі, що дорівнює 150 відс. суми пільги, визначеної п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ (у 2022 році – 1860,75 грн., у 2023 році – 2013,00 грн., у 2024 році – 2271,00 грн.), має право платник податку який:

а) є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником – у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;

б) утримує дитину з інвалідністю – у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.

При цьому податкова соціальна пільга, передбачена п.п. 169.1.2 та підпунктами «а», «б» п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, надається до кінця року, в якому дитина досягає 18 років, а у разі її смерті до досягнення зазначеного віку – до кінця року, на який припадає смерть (п.п. 169.3.3 п. 169.3 ст. 169 ПКУ).

Фото без описуФото без опису

Яким чином подати декларацію про майновий стан і доходи?

 

ГУ ДПС у Черкаській області нагадує: із 01.01.2024 діє нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкція щодо її заповнення, оновлена редакція яких затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.

Платник податків самостійно обирає спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи (п. 49.3 ст. 49 Кодексу):

-особисто або уповноваженою особою;

-поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання(п. 49.5 ст. 49 Кодексу);

-засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

В електронній формі податкову декларацію можна подати на сайті Державної податкової служби України в особистому електронному кабінеті платника податків.

Для зручності платників податків ДПС в особистому електронному кабінеті розміщено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», що надає можливість часткового автоматичного предзаповнення декларації на підставі даних Державного реєстру фізичних осіб – платників податку та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна.

Електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати податкову декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку. 

 

 

Фото без опису

Управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Черкаській області: 27,9 млрд грн надійшло торік до бюджетів усіх рівнів

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує про минулорічні надходження платежів, контроль за якими покладено на управління оподаткування фізичних осіб. Так, у 2023 році вони становлять 27,9 млрд грн або 73% загального обсягу надходжень, що контролюються ГУ ДПС. Це на 7,4 млрд грн або на 36,2% більше, ніж за попередній рік.

У структурі платежів надходження податку на доходи фізичних осіб сягають 12,4 млрд грн, єдиного внеску – 12,9 млрд грн. Водночас військового збору до державного бюджету надійшло майже 940 млн грн.

Щодо решти надходжень з інших платежів деталізуємо:

- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від фізичних осіб за 2023 рік надійшло 68,8 млн грн;

- плати за землю з фізичних осіб – 254,4 млн грн;

-надходження з транспортного податку з фізичних осіб за 2023 рік становлять 2,2 млн грн.

- єдиного податку з фізичних осіб надійшло 1 099,4 млн грн;

- податку на додану вартість з фізичних осіб, туристичного збору та ін. – 205,2 млн грн.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь