ДЕНЬ ПРАПОРА УКРАЇНИ: ІСТОРІЯ СВЯТА ТА ТРАДИЦІЇ

Дата: 23.08.2022 08:26

Історія свята

День Державного прапора України відзначають 23 серпня. Свято було проголошено спеціальним Указом Президента Леоніда Кучми №987/2004 від 23 серпня 2004 року. 2022 року українці відзначають 19-й День прапора.

До 2004 року День прапора відзначали лише у столиці та піднімали прапор над мерією кожне 24 липня.

Причиною започаткування свята стало внесення синьо-блакитного стяга до сесійної зали Верховної Ради групою народних депутатів. Після цього прапор освятив священик УАПЦ Петро Бойко. Цей прапор сьогодні зберігається у музеї Верховної Ради України як реліквія.

Прапор у ВР внесли: В'ячеслав Чорновіл, Микола Поровський, Іван Заєць, Ярослав Кендзьор, Ігор Деркач та Володимир Крижанівський.

Значення кольорів прапора України

Значення кольорів на прапорі України розповідають дітям ще у школі, тож кожен знає, що синій означає чисте небо, а жовтий – пшеничні поля, на які така багата Україна.

Але ще є релігійне трактування: згідно з ним блакитний — це божа сила, а жовтий — віра.

А в сакральному тлумаченні блакитний — вода, що активізує, а жовтий колір — сонячний і вогняний початок.

Традиції святкування Дня прапора України

Щороку протягом 18 років у День прапора влаштовували урочисті заходи, проводили церемонію підняття головного прапора країни, влаштовували круглі столи, конференції та урочисто вручали паспорти України юним громадянам, які досягли значних успіхів у різних сферах.

За традицією, День прапора України святкують підняттям прапора усією державою — на будинках органів влади, з вікон, за кордоном. Цього року весь світ побачить ще більше прапорів України, але урочисту частину українців 2022 року позбавили росіяни.