Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

ТАГАНЧАНАМ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГУ ІРИНИ ВЕРЛАН «ШЕМЕТІВНА» ПРО ІСТОРІЮ ТА ІСТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ РІДНОГО СЕЛА

Дата: 25.07.2022 14:34
Кількість переглядів: 681

Фото без опису

 

22 липня цього року, в приміщенні будинку культури села Таганча презентували книгу з місцевої історії під назвою “Шеметівна”, яку написала Ірина Верлан.

 

В книзі “Шеметівна” зображені 70 років історії села Таганча, що пережило Першу світову війну, революцію та громадянську війну, голод 1932-33-х років, Другу світову війну. Тяжкими для жителів села були і післявоєнні 1940-50-ті роки.

 

“Шеметівна” — історія декількох поколінь сім’ї Шемет. Головна героїня — Горпина Шемет, на чию долю випало немало випробувань: часта самотність, прикрощі, втрати, розчарування, тяжка праця, біль і тривоги. Розповідає книга і про дочок Горпини, чиї історії тісно переплетені з рідним селом. Та про її односельців — реальних людей з тяжкою долею, які, не дивлячись на випробовування, не втратили всепереможну доброту. Кожен житель села, з ким переплелося життя Горпини, вартий окремої новели...

 

Письменниця Ірина Верлан народилася в Казахстані в 1963 році, у поселенні Джезказган (Рудник), в сім’ї переселенців з України. В 1987 році закінчила Харківський державний університет імені М. Горького (зараз — Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна), економічний факультет. З того часу живе та працює в місті Запоріжжя.

З 2014 року друкується в альманахах “Скіфія”, вісниках “Міжнародного конкурсу короткої прози ZeitGlas”. У 2016 році була опублікована в антології прози учасників міжнародного літературного конкурсу імені Василя Гроссмана “В місті Бердичеві — 2016”. Авторка книги “Дядя Люба или Красные тюльпаны” (2020 року).

 

Книгу “Шеметівна” Ірина Верлан присвятила пам’яті бабусі та матері. Ось що пише про створення книги авторка: “За вікном, розмальованим морозом дивними візерунками, блискучими на сонці сріблом, стоїть люта казахстанська зима. На кухні в “хрущовці” біля палахкої жаром чавунної печі близько пів віку тому зібралась сім’я і слухає бабцю. Бабуся згадує рідне українське село, своїх родичів та сусідів — своє життя. Потім, тяжко зітхнувши, задумливо каже: “От би книгу написати... Яка була б книга”.

Не знаю, сподобалась би ця книга бабуні, але думка, що не можна дозволити безповоротно зникнути спогадам про село, які збереглися в моїй пам’яті, не дає спокою. Адже кожна людина пам’ятає щось, забуте іншими. Але пам’ятає інакше.

Можливо б, я так і не наважилася порпатись в пам’яті, і напружувати її, витягуючи на світ Божий давно померлих бабуню, її батьків та сестер з братом, і інших, колись важливих чи тих, хто просто доторкнувся до її життя людей, якби не книга Василя та Антоніни Дорошенко “Таганчанський лексикон”, в передмові до якої було написано, що, як довідкове видання, книга має на меті пропаганду історичної пам’яті. Саме ця книга стала поштовхом мені, щоб написати свою історію рідного села бабуні.” – коментує авторка книги.

 

Фото без опису

 

На заході були присутні та запрошені до слова: господар Таганчанського старостинського округу, староста — Сергій Гарбуз та головний редактор видавництва “Склянка часу, Zeitglas”  — Олександр Апальков.

 

Під час презентації - Звучали пісні "Я народився у Таганчі" і "Таганча чарівне, Черкаське село" у виконанні вокально-інструментального ансамблю "Джерело"

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь