ТВОРИТИ І ЗАХИЩАТИ УКРАЇНСЬКИЙ СВІТ САМЕ НА ЧАСІ!
24 травня 2022 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція "ТАРАСОВА ГОРА: ЛЮДИ І ПОДІЇ" до 175-річчя написання Тарасом Шевченком циклу поезій "В казематі".
Пленарне засідання відкрила зі вступним словом "Актуальність Шевченкового "Свою Україну любіть" в.о. гендиректора ШНЗ Валентина Коваленко.
Микола Томенко, професор КНУ ім.Тараса Шевченка, доктор політичних наук, у своїй доповіді "Стратегія творення "Українського світу" в умовах воюючої держави" вже вкотре наголосив, що нині творити і захищати УКРАЇНСЬКИЙ СВІТ саме НА ЧАСІ!
Власне, - це стало лейтмотивом практично всіх доповідей учасників конференції та напрацьованих пропозицій.
Під час повітряної тривоги, роботу в секціях міжнародної науково-практичної конференції продовжили у виставковому залі музею Т. Шевченка на Тарасовій Горі.
Прозвучали цікаві теми досліджень - у пошанівок Поета-Пророка та плани збереження історичної, культурної спадщини не тільки Тарасової гори, а і Канівської та Степанецької ТГ, духовно-культурного діалогу в українському суспільстві.
До роботи Конференції долучився і голова ГО «Фонд розвитку «Шевченків край» Яків Прогнімак.
Цікавими були доповіді Віталія Куханчука, завідувача науково-дослідного відділу історико-краєзнавчих досліджень ШНЗ: «Маєток Понятовського с.Таганча, як невизнана пам’ятка історії і архітектури місцевого значення» та Андрія Хавруся, завідувача Літературно- меморіальним музеєм І.С.Нечуя-Левицького, філіалу Корсунь-Шевченківського Державного історико-культурного заповідника, смт. Стеблів, Черкаська область: «Постаті. Хранитель пам’яті Нечуя». Зазначимо що доля Івана Нечуя-Левицького тісно пов’язана зі Степанцями.
Під час Конференції до головних фондів ШНЗ, були передані матеріали напрацьованого спільно зі Степанецькою громадою туристичного проєкту «5 років разом – століття попереду», Туристична мапа «Ровертури Місцями сили Степанецької громади».
До слова, - історична і культурна спадщина сіл Степанецької громади, постаті відомих осіб, які внесли вагомий внесок та помітний слід в літопис краю, залишаються на часі, викликають підвищений інтерес!
Також презентували підготовлені громадськістю пропозиції у форматі "ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ПОВНУ ДЕКОЛОНІЗАЦІЮ (ДЕРУСИФІКАЦІЮ) КАНЕВА та КАНІВЩИНИ – ДО КІНЦЯ».
СЛАВА УКРАЇНІ!