Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

У СТЕПАНЕЦЬКІЙ ГРОМАДІ ТРИВАЮТЬ ЗАХОДИ ІЗ ОЧИЩЕННЯ РІЧКИ РОСАВА

Дата: 09.11.2021 08:11
Кількість переглядів: 491

Фото без опису

Заходи, заплановані в межах проєкту з очищення річки Росава, тривають за графіком. Це підтвердили у Степанецькій громаді, за ініціативи якої реалізовується екопроєкт, та місцевому комунальному підприємстві «Благоустрій», що координує роботи.

Презентація унікального екологічного проекту з очищення головної водної артерії громади відбулася у червні поточного року. Вже тоді було анонсовано, що він розрахований на кілька років, а вартість сягне 19,7 млн. грн. На першому етапі для проведення робіт з бюджету громади було виділено 2,7 млн. грн., також понад 500 тис. грн. профінансували Фонд «МХП – Громаді» та Миронівська птахофабрика.

«Тривалий час вважалось, що вода – самовідновлюваний продукт і що її кількість стабільна. Однак останні роки показують, що через сукупність різних об’єктивних і суб’єктивних причин, прісна вода перетворюється на дефіцитний ресурс. Саме тому питання відновлення гідрологічного стану водних об’єктів стало одним із пріоритетних для громади»,  – відзначив голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко.

Спочатку виконавчим комітетом ОТГ у партнерстві з МХП було розроблено проєктно-кошторисну документацію та організовано проведення підготовчих робіт як-то геодезичні роботи, геологічні вишукування, топографічна фотозйомка тощо. Водночас громада придбала плавучий дизельний земснаряд, який вже влітку було спущено на воду та введено в дію на внутрішніх водоймах громади. В подальшому ж земснаряд планується використовувати для очищення Росави.

 «Взагалі, той факт, що ми маємо власний земснаряд, це великий плюс, – ділиться керівник КП «Благоустрій» Олександр Вовчинський. – З бюджету підприємства фінансуємо заробітну плату для двох працівників та пальне. Якби довелось орендувати, то це були б зовсім інші витрати, та й не тільки. Стосовно ж ходу підготовчих робіт по проєкту з очищення Росави, то ключовий напрям з моменту старту – це поступове поглиблення дна й розчищення чагарників та водної рослинності. Скажу відверто, це нелегка справа, бо дуже багато рослин і коріння під водою. Все тому, що річку не чистили десятиліттями. В принципі, це ситуація не тільки нашої громади, вона, напевно, актуальна для більшості річок країни».

За словами Олександра Миколайовича, на початку робіт глибина річки сягає менше одного метра. Планово ж на опрацьованих ділянках вона становитиме 2,5-3 м: «Це той показник, досягнення якого ми ставимо перед собою. Завдяки цьому покращується й прохідність земснаряду, можливості для його роботи. Крім того, річка в перспективі стане більш повноводною, що позитивно вплине й на водну фауну».

До слова, взимку передбачається оголошення й проведення тендеру для визначення виконавця основних робіт з очищення Росави.

«Зараз ми проводимо підготовчі роботи. Надалі ж паралельно маємо обрати організацію для основного етапу, що передбачає безпосередньо очищення, відвантаження ґрунту в спеціальні споруди, розрівнювання відвалів бульдозером тощо. На ці роботи у проєкті бюджету громади 2022 вже закладено 2,5 млн. грн.», – зазначає Олександр Яременко.

Коментуючи фінансування проєкту, очільник ОТГ відзначає важливість партнерства: «Ми дуже вдячні МХП за співпрацю й фінансову участь. Разом із тим, розраховуємо, що в наступному році вдасться залучити певний ресурс і з «екологічних» коштів обласного бюджету. Загалом же, я впевнений, що спільними зусиллями ми втілимо в життя свій задум – очистимо Росаву, облаштуємо тут пляж, зону відпочинку для людей, а отриманий досвід буде корисним і для інших громад».

У свою чергу, директор Миронівської птахофабрики Ольга Форостяна зауважила про унікальність проєкту:

– Напевно не помилюсь, якщо скажу, що подібних реалізованих екологічних проєктів в нашій країні одиниці, адже вони тривалі, дороговартісні, а їх результат не можна побачити й оцінити відразу. Разом із тим, саме такі ініціативи свідчать про те, що громада думає про перспективу і майбутнє.

У межах очищення річки роботи передбачається провести на ділянці протяжністю 7,1 км. Загальна вартість проєкту передбачається в розмірі 19,7 млн грн, а реалізувати задум планують протягом 3-5 років. Вжиті заходи дозволять відновити та підтримувати сприятливий гідрологічний режим та санітарний стан водойми, а також сприятимуть її пропускній спроможності.

 


Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь