Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ КНЯЗЯ КИЇВСЬКОГО ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО

Дата: 28.07.2021 12:31
Кількість переглядів: 721

Фото без опису

 

28 липня в Україні відзначають День пам’яті Святого Рівноапостольного князя Володимира – Хрестителя Київської Русі та День Хрещення Київської Русі-України.

Один із найвідоміших правителів Київської Русі – князь Володимир Святославович народився 948 року, він був молодшим із трьох синів київського князя Святослава Ігоревича (Хороброго), а отже, внуком київської княгині Ольги (Мудрої). Продовжуючи політику попередніх київських князів, збираючи навколо Києва слов'янські землі, Володимир своїми військовими походами 981-993 років завершив тривалий процес формування території Київської держави. Саме в той час остаточно визначилися і закріпилися її кордони, що співпали з етнічними рубежами східних слов'ян. У ті часи це була найбільша держава, з якою вимушені були рахуватися всі країни Європи.

Під час свого правління князь провів низку реформ, серед яких - найважливіша утвердження християнства, про що написали літописці. За його князювання в державі стали процвітати наука та освіта, вчені ченці почали писати історію, і тому про Володимира Великого відомо більше, ніж про попередніх князів - Олега, Ігоря, Ольгу та Святослава. Вже в 988 році почали з'являтися школи, а в Києві була споруджена церква св. Василія (таке ім'я отримав і князь після хрещення).

Князь Володимир розумів, що, тільки прийнявши християнство, його держава зможе ввійти як рівноправна в коло європейських країн. Уміло й авторитетно він керував державою протягом 35 років, провів глибоку і ефективну адміністративно-територіальну і військову реформи.

Важко знайти в історії таку величну постать як св. Володимир, він передбачив через віки силу Христової науки в українській землі. Завдяки його мудрому провидінню Україна з вірою в Христа перейшла через усі тортури монголо-татарського лихоліття, більшовицько-комуністичного режиму, та інших, різного роду, завойовників. Впевнені, що з тією ж вірою вона переможе і усі незгоди сьогодення і залишиться нескореною і вірною прикладу великого Апостола і Христителя св. Володимира.

Із теренами сьогоднішніх меж Степанецької громади також пов’язане закладання підвалин давньоруської держави – Київської Русі. Ці землі були її околицею. А трохи на південь до різноманітних ярів і лісів були прориті таємні підземні ходи від Корсуня до сусідніх з Мартинівкою Беркозівки, Дарівки та Ключників.

Біля самісінького в’їзду в село Беркозівку з боку Канева серед рівного поля височить вочевидь насипаний людськими руками земляний насип. Дійшли розповіді, що на подібних вершинах в давнину були дерев’яні вежі, з яких за допомогою вогню сигнал тривоги доходив до Києва за кількадесят хвилин, сповіщаючи про напад ворога.

А про те, як виникло село Ключники, існує легенда … Нібито молодий київський князь Святослав, закохавшись у красиву дівчину Малушу, що була ключницею при княжому дворі в Києві, не отримав дозволу від матері-княгині на одруження з нею, заховав її на краю князівства, у нашій місцевості. Інша легенда повідомляє, що заховала ключницю сама мати Святослава, княгиня Ольга.

Як би там не було, а найважливіше те, що тут на нашій землі, народився Великий князь Київський, Хреститель Київської Русі – Володимир, і це місце має стати об’єктом для екскурсій, Туристичним магнітом Степанецької територіальної громади, місцем шани людської!

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь