Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ЩОДО ОХОРОННИХ ЗОН ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ, ЯКІ МАЮТЬ ЗНАТИ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІ СТЕПАНЕЦЬКОЇ ОТГ

Дата: 15.07.2021 09:59
Кількість переглядів: 6310

Фото без опису

На території Степанецької ОТГ знаходяться земельні ділянки, які входять до охоронних зон газорозподільної системи, та використовуються власниками і орендарями. Охоронна зона підземних газопроводів та засобів захисту від електрохімічної корозії становить по 2 м в обидва боки від осі газопроводу чи кабелю. Для ГРП, ШРП технічні смуги становлять 10 м по периметру споруди.

Згідно Кодексу газорозподільних систем сільськогосподарські роботи в охоронних зонах проводяться власниками, орендарями земельних ділянок, землевласниками та землекористувачами з попереднім повідомленням про їх початок Канівське відділення АТ «Черкасигаз» .

Проведення ремонтних , будівельних та земляних робіт в охоронній зоні газорозподільної системи здійснюється відповідно до законодавства за письмовим погодженням Оператора ГРМ (газорозподільних мереж) Канівського відділення АТ «Черкасигаз». Юридичні та фізичні особи, а також фізичні особи-підприємці для отримання погодження Оператора ГРМ на проведення ремонтних, будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ повинні подати Оператору ГРМ для узгодження проект плану їх проведення, розроблений з урахуванням вимог будівельних, а за необхідності - інших норм і правил, що регламентують ці роботи, а також заяву (лист) на отримання погодження.

Оператор ГРМ протягом 10 робочих днів з дня реєстрації письмового звернення юридичної чи фізичної особи або фізичної особи-підприємця щодо погодження проведення ремонтних, будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ має надати письмове погодження або письмову обґрунтовану відмову. Письмове погодження надається на безоплатній основі.

Відмова в наданні письмового погодження на проведення робіт на земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон, надається Оператором ГРМ у разі, якщо проведення робіт заборонено Кодексом газорозподільних систем чи створить загрозу виникнення аварії (аварійної ситуації) на об’єктах ГРМ.

 

У межах охоронних зон забороняється здійснювати будівництво будь-яких будівель

У межах охоронних зон забороняється здійснювати будівництво будь-яких будівель

Вимоги щодо розміщення об’єктів в охоронних зонах визначені ДБН 360-92** «Містобудування», «Правилами безпеки систем газопостачання» НПАОП 0.00-1.76-15 та Кодексом газорозподільних систем.

Охоронні зони встановлюються з метою забезпечення безпечної експлуатації об’єктів газорозподільної системи (далі ГРМ).

Земельні ділянки, розташовані в охоронних зонах об’єктів ГРМ, не вилучаються у їх власників або користувачів, а використовуються з обмеженнями, встановленими цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.

У межах охоронних зон без письмового погодження Оператора ГРМ Канівського відділення (АТ «ЧЕРКАСИГАЗ») забороняється:

1) проводити будівельні і монтажні роботи, планування ґрунту;

2) влаштовувати стоянки і зупинки транспортних засобів;

3) проводити меліоративні заходи;

4) проводити геолого-знімальні, пошукові, геодезичні та інші вишукувальні роботи;

5) зводити малі архітектурні форми;

6) проводити дноочищувальні і землечерпальні роботи (в охоронних зонах підвідних газопроводів).

У межах охоронних зон забороняється:

1) здійснювати будівництво будь-яких будівель;

2) переміщати, демонтувати, засипати, пошкоджувати покажчики трас підземних газопроводів та місць розташування мережевих споруд на них, контрольно-вимірювальні пункти;

3) відкривати самовільно люки газових колодязів і коверів, двері ГРП, ШРП, ВОГ, установок електрохімічного захисту газопроводів тощо, відкривати і закривати крани і засувки, відключати і включати електроживлення обладнання об’єктів ГРС;

4) влаштовувати звалища, виливати агресивні рідини, в т.ч. розчини кислот, солей і лугів;

5) складувати матеріали та обладнання, в т.ч. для тимчасового зберігання, вздовж траси підземного газопроводу в межах 2 метрів по обидва боки від осі, а також проводити посадку дерев і чагарників всіх видів в межах 1,5 метра по обидва боки від осі газопроводу;

6) руйнувати споруди і пристрої, що запобігають пошкодженню газопроводів і споруд на них;

7) кидати якорі, проходити з відданими якорями, ланцюгами, лотами, волокушами, проводити тралення жорсткими і напівжорсткими тралами при перетинанні газопроводами водних перешкод (в охоронних зонах підвідних газопроводів);

8) розпалювати вогнище і розміщувати будь-які відкриті або закриті джерела вогню;

9) проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт.

Земельні ділянки, що входять до охоронних зон, використовуються власниками, орендарями земельних ділянок, землевласниками та землекористувачами з обов’язковим дотриманням вимог цього Кодексу.

Проведення ремонтних будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ здійснюється відповідно до законодавства за письмовим погодженням Оператора ГРМ.

Роботи в охоронній зоні проводяться тільки в присутності керівника робіт і представника Оператора ГРМ.

Роботи з усунення наслідків аварій можуть бути розпочаті без письмового погодження  Оператора ГРМ, але за обов’язкової присутності представника Оператора ГРМ.

З повним переліком правил, які регулюють відносини між землевласниками і Оператором ГРМ в межах охоронних зон можна ознайомитись у главі 4 розділу ІІІ Кодексу газорозподільних систем, який затверджено постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь