Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

ДЕСЯТКА НАЙБАГАТШИХ ГРОМАД ЧЕРКАЩИНИ: РЕЗУЛЬТАТИ І КВАРТАЛУ 2021 РОКУ

Дата: 21.05.2021 12:32
Кількість переглядів: 933

Фото без опису

 

За підсумками І кварталу 2021 року, до бюджетів 66 громад Черкащини надійшло 1,7 млрд гривень. Із розрахунку на одного мешканця по громадах Черкаської області дохід в середньому становить 1 386,44 грн.

 

Як повідомив радник з питань муніципальних послуг та управління Черкаського регіонального офісу Програми U-LEAD Микола Гулько, із 66 громад по 14 громадах (21,2% від загальної кількості) показник доходів на одного мешканця перевищує середній показник по ТГ Черкаської області.

 

Найбільша різниця між екстремальними показниками доходів (тобто найбільшим і найменшим значеннями) в громадах Черкащини становить  2 928,16 грн. (різниця між Степанецькою ТГ та Березняківською ТГ).

 

«Доходи загального фонду на 1-го мешканця розраховано як співвідношення обсягу надходжень доходів загального фонду без урахування трансфертів до кількості мешканців відповідної ТГ. Тобто, у розрахунок включено лише доходи загального фонду, які мобілізуються до бюджету на відповідній території. Цей показник характеризує фінансовий потенціал громади, спроможність забезпечувати громаду за рахунок ресурсів, які генеруються на її території», - зазначає Микола Гулько.

 

Найбагатші громади Черкащини

 

Тож, Топ-10 найбагатших громад Черкащини за результатами виконання бюджету за І квартал 2021 року в  розрахунку на 1 жителя виглядає наступним чином:

 

1 місце: Степанецька громада – 3 560,97 грн.;

 

2 місце: Черкаська громада -  1 975,43 грн.;

 

3 місце: Канівська громада – 1 775,04 грн.;

 

4 місце: Ліплявська громада – 1 772,65 грн.;

 

5 місце: Будищенська громада – 1 625,88 грн.;

 

6 місце: Новодмитрівська громада -  1 572,78 грн.;

 

7 місце: Чорнобаївська громада -  1 496,74 грн.;

 

8 місце: Єрківська  громада – 1 487,28 грн.;

 

9 місце: Паланська громада – 1 484,73 грн.;

 

10 місце: Зорівська громада -  1483,31 грн.

 

«Ці дані демонструють скільки громада отримала доходів в розрахунку на 1 мешканця, а це один із елементів, що показує спроможність громади утримувати мережу соціально-культурних закладів та мати можливість вкладати кошти в розвиток громади, ремонти та реконструкція будівель, ремонт доріг, прибирання та освітлення вулиць, можливість надавати більш якісні послуги. Але слід зауважити, що без якісного менеджменту теж не обійтися. Є приклади, де в громаді не високі показники по власних доходах, але за рахунок ефективного менеджменту досягають кращих результатів ніж багатші села», - підсумовує Микола Гулько.

 

Матеріали підготовлено Миколою Гульком, за підсумками виконання бюджетів 66 ТГ за січень-березень 2021 року, на підставі даних Департаменту фінансів Черкаської обласної адміністрації https://drive.google.com/drive/folders/1lPrCc4ezT5e37chU1u21TyC6Y9h8O3QW   та експертом Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь