Фенологічні спостереження за птахами взимку в Беркозівській гімназії

Дата: 19.02.2021 14:34

Вихованці  Беркозівської гімназії постійно в зимовий період року проводять фенологічні спостереження за зимуючими і мігруючими птахами. Такі спостереження цікаві і корисні для школярів. Найважливішими для спостережень є ті птахи, які дають користь сільському господарству, знищуючи шкідників у садках, парках та на городах. Відомо, що з настанням холодів  та  морозів найбільше від примх погоди потерпають саме птахи – без допомоги людини їм складно вижити в суворих умовах. Для підгодівлі пернатих учні гімназії виготовили годівнички і розмістили їх на пришкільній території та в сільському парку. Подрібнене гарбузове та соняшникове насіння, крихти черствого хліба, несолоне сало – найкращі смаколики для пернатих. Горобці і синички – постійні відвідувачі годівничок.  Цієї зими, мабуть через сильні морози та снігопади, завітали в село Беркозівку зяблики і чижі, в’юрки і омелюхи. Під керівництвом учительки біології Людмили Олександрівни Коваленко школярі фіксують результати спостережень за пташками  в щоденниках спостережень,  які використовують на уроках біології, географії та природознавства. Після узагальнення записів робляться наступні висновки:

1. Які види зимуючих птахів розповсюджені в селі Беркозівка.
  2. Які види зимуючих птахів зникли.
  3. Які з’явились нові види зимуючих птахів.

Найбільш поширеними видами є синиця велика, синиця чорна, синиця блакитна та горобець хатній. Вперше цього року були помічені зяблики і омелюхи, а, снігурі, на жаль, не прилітають вже досить давно.

Проведення фенологічних спостережень розвиває в школярів спостережливість, дослідницькі навички, на прикладі показує, як важливо пов’язувати викладання біології з життям.

За матеріалами Інформаційно-методичного центру