Оксана Іванівна Чорноіван - учасниця польсько-українського освітнього проєкту «Барви навчання»

Дата: 15.01.2021 12:37

З 1 червня до кінця 2020 року  тривав новий  польсько-український освітній  проєкт «Барви навчання – застосування сучасних методів навчання в українській початковій школі» спільно з партнерами Польського товариства педагогів та аніматорів KLANZA. Проект співфінансувався Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії». Щоб стати учасником цього  проекту, потрібно було пройти відбір. Із 984 анкет учителів з різних регіонів України, відібрано  лише 40 учасників. Серед них вчителька початкових класів Степанецького ліцею Оксана Іванівна Чорноіван. Мета проєкту - підвищення фахової компетентності учителів щодо впровадження інтерактивних методів навчання в початковій школі (гейміфікація, «скетчноутінг», кодування, декодування інформації,  використання фольклору). Вебінари відбувалися у середовищі  Zoom (повній версії). Вели  їх польські   тренери: Люцина Бзовска – автор методичних посібників «Навчаємо, граючи (І-ІІІ кл.)», «Забави з вовною – порадник», «Фольклорна забава 1 і 2» та Аґата Якушко-Собоцка – ілюстратор, експерт зі скетчноутингу (графічних нотаток).  Синхронний переклад здійснювався українською мовою. Упродовж  півріччя  тренери KLANZA провели для українських вчителів цикл вебінарів, які охоплювали тематичні блоки: «Природнича освіта», «Математична освіта з елементами кодування», «Натхнення фольклором-трансфер культурних ресурсів країни у навчання дітей», «Мовна освіта на основі методичних порадників «Навчаємо, граючи», «Візуальне мислення». Знаннями,  отриманими під час участі у польсько-українському освітньому проєкті «Барви навчання – застосування сучасних методів навчання в українській початковій школі»  Оксана Іванівна Чорноіван ділиться із колегами Степанецького  ліцею.

За матеріалами Інформаційно-методичного центру