Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

Заходи з нагоди 120-ої річниці з Дня народження Квіткової феї – Катерини Василівни Білокур

Дата: 08.12.2020 11:34
Кількість переглядів: 1076

Фото без опису

 Цього року  з ініціативи Українського інституту національної пам’яті та  згідно з Постановою Верховної Ради на державному рівні відзначається 120-річчя з дня народження видатної  української художниці  Катерини  Василівни  Білокур,  яка входить до переліку  найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

 Школярі закладів загальної середньої освіти  Степанецької ОТГ ознайомилися з біографією видатної  художниці на уроках образотворчого мистецтва та виховних годинах.

         З нагоди цієї дати  у комунальному  закладі «Таганчанський ліцей» пройшли заходи  в режимі он-лайн:

учні 8-11 класів  ознайомились з творчістю  «найквітковішої»  художниці Катерини Білокур, переглянувши відео-репортаж «Гордість України. Картини Катерини Білокур»;

 - учні 7 - 8 класів  мали можливість віртуально здійснити екскурсію галереєю  картин  майстрині народного декоративного живопису «Образи та кольори у творах Катерини Білокур»;

- для учнів  7-11 класів, які цікавляться живописом,  заступник директора з навчально-виховної  роботи Венець  О.О. та завідувач шкільної  бібліотеки   Балацька С.М. підготовили сторінку «10 маловідомих фактів із життя Катерини Білокур»,  яка розміщена на сайті Таганчанського ліцею.

 

Довідково:

Катерина Василівна Білокур- майстриня народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва» народилася 7 грудня 1900 року у селі Богданівка Пирятинського повіту Полтавської губернії (нині село в Яготинському районі  Київської області) в бідній селянській родині.

Читати,  писати й  малювати навчилася самотужки. Катерина Білокур не закінчувала мистецьких шкіл, не мала професійних наставників. Вона самостійно оволоділа професійним живописом. Основною художньою темою  Катерини Білокур були квіти.

Твори  художниці  знаходяться у багатьох музеях, а в Національному музеї  українського народного декоративного мистецтва діє постійна експозиція її доробку. Картини художниці-самоучки називають неперевершеними, адже їх можна розглядати годинами.

До речі, три  картини  Катерини  Білокур  - «Цар-Колос», «Берізка» і «Колгоспне поле» були  включені до експозиції радянського мистецтва на Міжнародній виставці в Парижі  у 1954 році. Тут їх побачив  Пабло Пікассо,  іспанський і французький художник, один із найвидатніших митців XX століття.

 Весь світ облетіли  його слова: « Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!»

 

 

За  матеріалами Інформаційно-методичного центру      

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь