A A A K K K
для людей із порушенням зору
Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ

Дата: 01.06.2020 12:49
Кількість переглядів: 1825

Фото без опису

 

Платникам податку на нерухоме майно,

відмінне від земельної ділянки

 

Актуальний коментар Головного управління ДПС у Черкаській області платникам податку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Нагадаємо, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Так, п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває:

- у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

- у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

- у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Слід зазначити, що  пп 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

- для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

- для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Звертаємо увагу, що ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Тобто, ставки залежать від рішень, встановлених місцевими радами на кожній окремій території, де знаходяться об’єкти нерухомості. Рішення про ставки та пільги зі сплати податку розміщуються на сайтах місцевих рад.

Наводимо приклад розрахунку податку на нерухомість, коли фізична особа має у власності квартиру у місті Черкаси загальною площею 70 кв. метрів.

Сума податку розраховується наступним чином:

Від 70 кв. метрів (площа квартири) віднімаємо 60 кв. метрів (пільгова площа нерухомості для квартир) – отримуємо 10 кв. метрів – це і є базою оподаткування.

Згідно рішення Черкаської міської ради в м.Черкаси встановлено ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  в розмірі 0,5% від мінімальної заробітної плати встановленої на 01.01.2019 року (4173 грн) за 1 кв.  метр житлової нерухомості.

Розраховуємо податок на 1 квадратний метр:

4173 грн (мінімальна заробітна плата на 01.01 2019) множимо на 0,5% (ставка) й отримуємо 20,87 грн.

10 квадратних метрів множимо на 20,87 грн – отримуємо суму податку до сплати розміром 208,70 гривень.

Також, при виявленні платником помилок в обрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні особи мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

 об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

 розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

 права на користування пільгою із сплати податку;

 розміру ставки податку;

 нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

У зв’язку із запровадженими на території України обмежувальними карантинними заходами радимо такі заяви разом із копіями підтверджуючих документів подавати засобами поштового зв’язку.

 

Кампанія – 2020: щодо права на застосування податкової знижки

 

Актуальний коментар Головного управління ДПС у Черкаській області щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у 2020 році.

  • увагу на витратах, за якими фізична особа має право на отримання податкової знижки за 2019 рік.

Податковим кодексом України (далі – ПКУ), а саме п. 166.3 ст. 166 визначено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Так, фізична особа, має право на отримання податкової знижки за 2019 рік, за такими витратами:

  • частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом (п.п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
  • пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, розмір внесків не повинен перевищувати 4 % суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік (п.п. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
  • сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
  • страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення. Понесені витрати у 2019 році не повинні перевищувати (у розрахунку за кожний з повних чи не повних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування) при страхуванні: платника податку – 2690 грн;  члена сімї платника податку першого ступеня споріднення -1345 грн (п.п. 166.3.5 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
  • сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік (п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
  • сума витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита (п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
  • cума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу. Витрати, пов’язані використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива (транспортний засіб, що переобладнаний, повинен бути перереєстрований у відповідних органах) (п.п. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
  • сума витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним (п.п. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
  •  сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи (п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником  у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Декларація подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Таким чином, фізична особа для отримання податкової знижки за 2019 рік подає декларацію протягом 2020 року, тобто по 31.12.2020 включно.

Слід звернути увагу, якщо фізична особа до кінця 2020 року, не скористалася правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного 2019 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься!

При цьому можна подати річну податкову декларацію про доходи, отримані у 2019 році, без візиту до державної податкової інспекції через електронний сервіс в Електронному кабінеті, а також поштою (рекомендованим листом).

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, або через офіційний вебпортал ДПС.

Переглянути відео- роз’яснення від ГУ ДПС у Черкаській області можна за посиланням: ck.tax.gov.ua та на сторінці у Facebook https://www. facebook.com/tax.cherkasy/

 

Інформацію про податковий борг можна отримати скориставшись електронними сервісами ДПС

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що ДПС оприлюднюються (оновлюються) набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних за адресою: dataHYPERLINK "http://data.gov.ua/".HYPERLINK "http://data.gov.ua/"govHYPERLINK "http://data.gov.ua/".HYPERLINK "http://data.gov.ua/"ua.

Так, щомісячно на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням:  httpsHYPERLINK "https://tax.gov.ua/"://HYPERLINK "https://tax.gov.ua/"taxHYPERLINK "https://tax.gov.ua/".HYPERLINK "https://tax.gov.ua/"govHYPERLINK "https://tax.gov.ua/".HYPERLINK "https://tax.gov.ua/"uaHYPERLINK "https://tax.gov.ua/"/ у розділі Відкриті дані (http://tax.gov.ua/datasets.php?q=) оприлюднюється інформація щодо суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, із зазначенням керівників таких суб’єктів господарювання, та сум податкового боргу в розрізі платежів.

Також, звертаємо увагу платників податків, що за посиланням: https://tax.gov.ua/businesspartner розміщено електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». За допомогою зазначеного сервісу можна здійснити перевірку надійності ділового партнера, зокрема щодо сумлінності у сплаті податків.

Для цього, платнику податків достатньо ввести відому нформацію в одне з полів або в обидва поля і система здійснить пошук у базах даних, доступних для публічного використання та повідомить про результати пошуку.

ДПС щоденно оновлює інформацію на вебпорталі щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості), крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Слід зазначити, що платник податків в Електронному кабінеті (https://cabinet.tax.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису, в меню «Стан розрахунків з бюджетом» має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів.

Також через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету можна надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС.

 

Отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів

 

Актуальний коментар Головного управління ДПС у Черкаській області щодо механізму надання довідки про відсутність заборгованості з платежів.

Звертаємо увагу, що Наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733 затверджено Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Порядок № 733).

Таким чином, довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка), що надається відповідно до Порядку №733 формується за відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати  та/або заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Для отримання Довідки платникові необхідно подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі - Заява) за встановленою формою.

Також інформуємо, що у зв’язку зі спалахом та розповсюдженням коронавірусу COVID-19  Центрів обслуговування платників області надають  адміністративні послуги виключно в онлайн режимі.

Тому, з метою отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів, радимо користуватись засобами електронного зв’язку, а саме Електронним кабінетом. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС. Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), отриманого у будь якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Зазначимо, що створити та надіслати Заяву можливо у меню «Заяви, запити для отримання інформації» при цьому, з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано.

Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування. У Довідці обов’язково зазначається термін її дії.

Слід зазначити, що для допомоги платникам податків Державна податкова служба випустила 6 відеоурок з роз’ясненням як подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості, який можна переглянути за посиланнями:

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6153.html  

https://youtu.be/g3M1TsVr1S8

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/685039742249060/  

 

Також, закликаємо платників податків Черкащини не допускати формування податкового боргу та проводити своєчасну звірку стану розрахунків з державним та місцевим бюджетами, зборами та єдиного внесу.

Наголошуємо, що своєчасна сплата податків, зборів та обов’язкових платежів є запорукою добробуту усіх громадян. Сплачені податки – це вчасно виплачені пенсії, соціальні виплати, зарплати, у тому числі  медичним працівникам, які працюють в складних умовах боротьби з коронавірусною  хворобою (COVID – 19)

Посилання на Наказ № 733: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1102-18

 

 

 

Єдиний рахунок для сплати податків

 

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що з 1 січня 2021 року набирає чинності Закон України від 04 жовтня 2019 року №190-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та 18 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від  13 квітня 2020 року № 559-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Звертаємо увагу, що єдиний рахунок впроваджується з 1 січня 2021 року. При цьому, платники податків можуть використовувати  єдиний рахунок при сплаті податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, єдиний податок, рентну плату, а також інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Наголошуємо, що єдиний рахунок не використовується для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.

Зазначимо, що єдиний рахунок відкривається у Державній казначейській службі на ім’я ДПС. Платник податків в електронній формі через електронний кабінет повідомлятиме про своє бажання використовувати єдиний рахунок або може відмовитись від нього один раз протягом календарного року. Використання єдиного рахунку платником податків розпочинається з дня, наступного за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунку та у разі відмови платника податків від використання єдиного рахунку таке використання припиняється починаючи з першого числа місяця наступного календарного року.

 

Посилання на Закон України №190-ІХ:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/190-20

Посилання на Закон України №559-IX:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/559-20


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь