Фенологія – це цікаво!
Кожного року в природі відбуваються знайомі всім явища – зеленіють, зацвітають рослини, прилітають і відлітають птахи, з’являються та зникають комахи, в певні періоди проводяться сільськогосподарські роботи.
П’ятий рік поспіль учні Беркозівської гімназії під керівництвом учителя біології та географії Коваленко Людмили Олександрівни, яка виховує у них почуття відповідальності за природу рідного краю, України, прагнення берегти, примножувати, охороняти природу, ведуть фенологічні спостереження за місцевими видами дерев і кущів, птахами, мурашниками.
Проста справа, що не потребує складного обладнання і цілком доступна кожному – відмічати весняне пробудження рослин, початок цвітіння, плодоношення; приліт, гніздування і відліт птахів, появу і розвиток комах тощо. Її із задоволенням виконують школярі, аби доповнити свої теоретичні знання з природничих наук.
Вивчаючи закономірності сезонного розвитку природи, учні слідкують за послідовністю початку, тривалості і завершення основних явищ, характерних для природи села Беркозівки; записують у календарі природи та роблять висновки на основі власних спостережень.
Відомо, що фенологічні спостереження – ефективні засоби впливу на виховання майбутніх екологів-натуралістів, які змалечку відчувають природу та її зміни.
Юні дослідники Беркозівської гімназії успішно оволодівають навичками досліджень, долучаються до складних взаємовідносин із світом природи.
За матеріалами Інформаційно-методичного центру
Учні 7 класу Демешко Тарас і Пасічна Каріна – найактивніші серед юних дослідників природи рідного краю.