Фенологія – це цікаво!

Дата: 12.05.2020 17:02

Кожного року в природі відбуваються знайомі всім явища – зеленіють, зацвітають рослини, прилітають і відлітають птахи, з’являються та зникають комахи, в певні періоди проводяться сільськогосподарські роботи.

П’ятий рік поспіль учні  Беркозівської гімназії під керівництвом учителя біології та географії Коваленко Людмили Олександрівни, яка виховує  у них почуття відповідальності за природу рідного краю, України, прагнення берегти, примножувати, охороняти природу, ведуть фенологічні спостереження за місцевими видами дерев і кущів, птахами, мурашниками.

Проста справа, що не потребує складного обладнання і цілком доступна кожному – відмічати весняне пробудження рослин, початок цвітіння, плодоношення; приліт, гніздування і відліт птахів, появу і  розвиток комах тощо. Її із задоволенням виконують школярі, аби доповнити свої теоретичні знання з  природничих наук.

Вивчаючи закономірності сезонного розвитку природи, учні  слідкують за послідовністю початку, тривалості і завершення основних явищ, характерних для природи  села Беркозівки; записують у календарі природи та  роблять висновки на основі влас­них спостережень.

Відомо, що фенологічні спостереження – ефективні засоби впливу на виховання майбутніх екологів-натуралістів, які змалечку відчувають природу та її зміни.

Юні дослідники Беркозівської гімназії успішно оволодівають навичками досліджень, долучаються до складних взаємовідносин із світом природи.

За  матеріалами Інформаційно-методичного центру

Учні 7 класу Демешко Тарас  і  Пасічна Каріна – найактивніші  серед юних дослідників природи рідного краю.