A A A K K K
для людей із порушенням зору
Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

Україна та Швеція продовжать співпрацю щодо децентралізації

Дата: 10.04.2020 11:26
Кількість переглядів: 266

Фото без опису

У Мінрегіоні відбулась зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з Надзвичайним та Повноважним Послом Швеції в Україні Тобіасом Тибергом.

Під час зустрічі обговорювались, зокрема, питання пріоритетів Мінрегіону у сфері децентралізації, наслідків ситуації, обумовленої пандемією коронавірусу, та фінансових обмежень, на які очікують місцеві бюджети, планів міністерства щодо завершення процесу об’єднання територіальних громад, серед іншого, щодо планування консультативного процесу внесення змін до Конституції та майбутніх місцевих виборів 2020 року.

Олексій Чернишов наголосив, що Мінрегіон високо цінує результати багаторічної співпраці з Королівством Швеція в рамках децентралізації.

Щодо впливу ситуації з пандемією коронавірусу на процес децентралізації та проведення місцевих виборів Міністр зазначив: «Позиція Міністерства протилежна коронавірусу, тому ми хочемо прискорити децентралізацію і підготувати все до виборів, запланованих на цей рік. Це одна з найважливіших справ, які ми маємо завершити. Щодо наслідків та фінансових обмежень - можуть бути незначні зміни. Зараз Мінрегіон очікує другого читання законопроекту про внесення змін до Державного бюджету 2020, яким пропонується припинити фінансування Державного фонду регіонального розвитку. Мінрегіон є одним з найбільших «інвесторів» в боротьбі з COVID-19 та його наслідками. Та ми вважаємо за необхідне залишити реалізацію  проєктів  ДФРР, які розпочато протягом останніх років, зокрема, які будуються за президентською програмою «Велике будівництво». Думаємо не лише про кризу, а й про те, як запустити економіку згодом. Історія доводить, що кожна криза завершується будівництвом, бо це і робочі місця, і розвиток економіки».

З приводу консультаційного процесу щодо внесення змін до Конституції заступник Міністра В’ячеслав Негода зазначив: «В усіх областях та у Києві відбулись широкі публічні обговорення. На основі пропозицій, які надійшли під час цих обговорень, а також від органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, на експертному рівні підготуємо проект тексту внесення змін до Конституції. Після чого відбудуться ще декілька публічних консультацій для того, щоб погодити всі зміни».

У свою чергу, Тобіас Тиберг запевнив: «Швеція продовжуватиме надавати підтримку Україні в реформі місцевого самоврядування у відповідності до Європейської Хартії місцевого самоврядування. Ми раді чути, що децентралізація залишається одним з головних пріоритетів для Уряду України».

Також сторони обговорили діяльність Ради донорів з децентралізації, на якій цього року головує Швеція, програму «Підтримка децентралізації в Україні» (SKL), роботу Центрального Офісу Реформ та питання координації Мінрегіону з іншими міністерствами, зокрема через роботу тематичних робочих груп у складі Ради Донорів. Вони домовились, що  найближчим часом буде  проведено чергове засідання Ради Донорів онлайн.

На зустрічі також були присутні генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Сергій Шаршов, заступниця Голови Місії, перший секретар Посольства Швеції в Україні Луіз Морсінг та координаторка національних програм Шведського бюро співробітництва (Sida) в Україні, Посольство Швеції в Україні Ірина Скалій.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь