Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

ПРЯМА МОВА. ЛАРИСА КОШОВА ПРО ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ТЕСТУВАННЯ НА COVID-19

Дата: 27.03.2020 09:01
Кількість переглядів: 340

Фото без опису

– Останнім часом помічаю все більшу зацікавленість щодо питання необхідності проведення експрес-тестів та їхньої ефективності. Давайте розберемося, чи всім необхідно їх робити, та наскільки ефективними вони є.

Зараз існує лише два методи визначення наявності коронавірусної інфекції – швидкі чи експрес-тести та ПЛР-дослідження. Якщо на швидкий тест лікар витрачає 10-15 хвилин, то ПЛР-дослідження проводиться 6-8 годин. При цьому ліків чи вакцини від COVID-19 поки не розроблено.

Чи потрібно всім бігти за швидким тестом?

Однозначно, ні. Пам’ятаймо: ваша необґрунтована паніка може коштувати чийогось життя.

Перед здійсненням експрес-тестування лікар має виключити наявність інших хвороб, наприклад, грипу чи пневмонії. Два віруси рідко вживаються поряд.

Швидкий тест потрібно робити, коли:
– ви повернулися з регіону підвищеного ризику й маєте симптоми захворювання;
– ви мали контакти з інфікованими людьми;
– ви маєте симптоми вірусної пневмонії, причина якої незрозуміла, чи маєте очевидні симптоми коронавірусу: кашель, висока температура та ускладнене дихання.

Як працюють швидкі тести?

Експрес-тести виявляють лише непрямі ознаки вірусу, оскільки працюють з антитілами, які виробляє організм у відповідь на коронавірус. Тут, дійсно, може існувати похибка. Вона пов’язана з тим, що тест зробили зарано й організм не встиг виробити антитіла. Краще це робити на 5 день захворювання.

Швидкий тест показав негативний результат. Що далі?

Навіть якщо швидкий тест показує негативний результат, біоматеріал пацієнта направляється до вірусологічної лабораторії для ретельного дослідження. Вже в лабораторії здійснюється ПЛР-дослідження, що дозволяє встановити присутність вірусу в організмі людини. Якщо результат ПЛР-тесту позитивний, то не може бути жодних сумнівів – пацієнт інфікований коронавірусом.

І наостанок, вчора Черкащина отримали 5 тисяч експрес-тестів, які будуть розподілені між лікувальними закладами області. На міста Умань і Черкаси буде направлено по 100 тестів, на інші міста і райони – по 50, в подальшому розподілятимемо за потребою. Крім цього, зразки коронавірусної інфекції у нас тестуватимуть методом полімеразно-ланцюгової реакції. Зазначене дослідження проводитимуть в обласному лабораторному центрі МОЗ України, максимальна кількість досліджень 300-400 на добу. Перевірятимуть на коронавірус першочергово тих, хто приїхав із-за кордону, хворих на пневмонію, контактних осіб та з ознаками вірусної інфекції.

Друзі, не піддаваймося паніці й пам’ятаймо, що самоізоляція, миття рук та позитивне мислення – кращі «ліки» від COVID-19.

 

Категорії Без рубрики

Автор статті : Прес-служба ОДА

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь