Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

19 лютого - День Герба України.

Дата: 19.02.2020 08:23
Кількість переглядів: 524

Фото без опису

19 лютого 1992 року 231-м голосом Верховна Рада України затвердила Тризуб як Малий герб України, назвавши його «головним елементом великого Державного герба України». Це стало завершальним етапом символічної візуалізації української державності — маючи гімн, Прапор і герб, Україна могла повною мірою презентувати себе в світі.

Ось низка цікавих фактів про славетний символ, яких ви могли й не знати:

— Символ тризуба використовувався на наших землях ще в IV-III столітті до нашої ери. У трипільців він слугував знаком родових і племінних старійшин.

— Тризуб широко використовував князівський рід Рюриковичів. Вони карбували його на монетах, печатках і навіть на цеглі, з якої будували церкви.

— Перша писемна згадка про тризуб датується X століттям. Про нього було написано в болгарському літописі «Хроніка Манасії».

— Розмови про тризуб як державний герб уперше почали точитися за часів Української Центральної Ради. Дискусія була запеклою. Одні пропонували взяти за основу золотого галицького лева, другі – зображення архістратига Михаїла, треті – козака з мушкетом часів Гетьманщини. Однак голова Центральної Ради Михайло Грушевський запропонував компромісний варіант – тризуб, який уподобали майже всі сторони суперечки. (Проголосивши Коростень на один єдиний день столицею УНР, після відступу з Києва, 12 лютого 1918 року Центральна Рада на залізничній станції Коростень зуміла офіційно затвердити державний герб у вигляді тризуба на документальному рівні!)

— Назва «тризуб» з’явилася вже потому, як він став Державним гербом УНР. Раніше ж історики окреслювали символ як «геральдичний знак» тощо, не даючи йому якихось конкретних імен.

— Над доопрацюванням вигляду тризуба в часи УНР працював художник Василь Кричевський. Він зробив його більш видовженим, ніж версія князівських часів, потрактувавши як образ сокола, що летить униз.

— Історики досі не можуть остаточно визначитися з тим, яке саме значення має тризуб. Найбільш правдивою видається теорія про те, що його головна ідея – це число три як поєднання трьох основ буття, як троїстість життєвого простору тощо.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь