ЗГАДКИ ПРО ДИТИНСТВО, ЗАПЛЕТЕНІ У ВІРШІ

Дата: 16.01.2020 14:38

В селі Мартинівка проживає одна незвичайна жіночка - Ганжа Галина Володимирівна, яка народилася 26 жовтня 1936 в селі Паланочка, Маньківського р-ну, Черкаської області в бідній селянській сім'ї. Матір виховувала її одна,  тому що батько загинув на фронті.

Закінчила 7 класів місцевої школи. Вийшла заміж, разом з чоловіком ходили до вечірньої школи, працювали, виховали 3 дітей. Закінчила Смілянський технікум харчової промисловості. В Мартинівку приїхала працювати по направленню, але прикипіла до цього села всім серцем і полюбила його, немов своє рідне.

Працювала в Мартинівському заводі обліковцем, за старанну і відповідальну роботу керівництво заслужено підвищило її до посади інженера праці і заробітної плати. На даній посаді вона пропрацювала 25 років.

З 1996 – 2000рр працювала завідуючою клубом в Мартинівці. І пішла на заслужений відпочинок вже із цієї творчої посади. На сьогоднішній день Галина Володимирівна має 6 онуків, і 6 правнуків, але діти проживають окремо від мами. Та ця людина віднайшла своє покликання, її думки і спогади складаються в прекрасні віршовані рядки. І, хоча, пані Галина каже, що писати почала від самотності та згадок про важке дитинство, її вірші сповнені світлого, сонячного настрою, від її слів віє теплом і дитинством та переносить у ті безтурботні роки, де іноді подумки бродить кожен із нас, де небо високе, дерева великі, а Різдво дарує диво…

Житом, житом із долоні,

По долівці, по ослоні,

Засіваю в вашій хаті –

Будьте дужі та багаті!

Щоб збулося все нівроку –

З Новим щастям, з Новим роком!

Нас послав Святий Василь

Заспівати в заметіль.

Й особливий дав наказ.

Щоб засіяли і вас!

Ще й навчив казати так:

На кохання сієм мак,

Сієм жито – на добро,

А для сміху – ось пшоно,

На здоров’я вам овес,

Щоб був кріпкий рід увесь.

А від заздрісних осіб –

Сієм вам пшеницю-хліб!

Сієм, сієм, засіваєм,

З новим роком вас вітаєм!

Галина Ганжа.