A A A K K K
для людей із порушенням зору
Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

Дата: 12.12.2019 16:37
Кількість переглядів: 501

Фото без опису

Головне управління ДПС у Черкаській області звертає увагу, як діяти у разі звернення шахраїв!

 

ГУ ДПС у Черкаській області знову попереджає, про активізацію шахраїв, які вдаючи посадових осіб територіальних органів ДПС телефонують до керівників підприємств чи підприємців і вимагають матеріальну винагороду за невтручання в господарську діяльність.

Зокрема, неабияку активність зловмисників зафіксовано буквально днями у Звенигородському районі Черкаської області. Невідомі особи телефонують з номерів 0508863343 та 0501339794 і за так зване не проведення перевірки або лояльність до платника податків пропонують директору підприємства чи підприємцю сплатити певну суму на картку Ощадбанку 5167802013619397.

У Головному управлінні ДПС у Черкаській області вкотре наголошують, що службові особи Головного управління ДПС у Черкаській області, його територіальних органів жодних вказівок збирати гроші від свого імені чи від імені довірених осіб не давали та давати не можуть.

Проте, як свідчить практика, частина громадян та суб’єктів підприємницької діяльності не перевіряють інформацію і надають грошові кошти зловмисникам, які представляються особами податкової служби, та в очах громадськості кидають тінь та негативно впливають на честь та ділову репутацію працівників ДПС загалом.

ГУ ДПС у Черкаській області звертається до платників податків бути обачними, не піддаватися на провокації, а у разі отримання інформації про такі пропозиції, вчинення протиправних дій від імені працівників органів ДПС під виглядом працівників ДПС або нібито від їх імені негайно повідомити відповідний підрозділ Національної поліції у Черкаській області за номером телефону 102.

 

Пільги учасникам АТО/ООС щодо сплати податків

 

В рамках Всеукраїнського тижня права в.о. начальника правового забезпечення ГУ ДПС у Черкаській області Євгеній Кондаков надав роз’яснення учасникам АТО/ООС щодо застосування пільг при сплаті податків.

Він відмітив, що для захисту та допомоги учасникам бойових дій, які приймають участь в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил, чинним законодавством передбачені пільги в тому числі щодо сплати податків і зборів.

Пільги що надаються учасникам антитерористичної операції/операції об’єднаних сил передбачені, як в Законі Україні «Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту» так і Податковим кодексом України (далі- ПКУ).

Євгеній Кондаков звернув увагу, що відповідно до п.165.1. ст.165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи, як  сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом, у тому числі (але не виключно):

- сума щорічної разової грошової допомоги, яка надається згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- сума грошової допомоги (у тому числі в натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їхніх сімей (діти, дружина, батьки), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією, відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Також Євгеній Кондаков наголосив, що на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату, пов'язану з тимчасовою втратою працездатності не поширюється дія норми ч.165.1 ст.165 ПКУ;

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначені ст.281 ПКУ, відповідно да даної норми закону від сплати податку звільняються:  ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

-для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

         - для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

         - для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Якщо ветеран війни та особа, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

 

Закони про РРО для ФОП – єдинників

 

Головне управління ДПС у Черкаській області продовжує розяснювальну роботу щодо нових правил застосування РРО у 2020 році.

Нагадаємо, що  Законами України від 20.09.2019 N 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та N 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» визначено і ряд особливостей застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) фізичними особами-підприємцями.

Зупинимося на головних нововведеннях Законів про РРО для ФОП – єдинників.

РРО не будуть застосовувати платники єдиного податку першої групи.

До 1 жовтня 2020 року РРО не застосовуватимуть платники єдиного податку другої – четвертої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких не перевищує 1 млн гривень, окрім випадків реалізації ними:

– технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;

– лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я.

З 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

– реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

– реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;

– реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

– реалізацію ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

– ресторани, кафе, ресторани швидкого обслуговування, крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу (п.11 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»);

діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

– реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

У разі перевищення обсягу доходу 1 млн гривень, застосування РРО стає обов'язковим для платників єдиного податку другої - четвертої груп незалежно від обраного виду діяльності і починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і триває у всіх наступних податкових періодах.

З 1 січня 2021 року РРО застосовуватимуть усі платники єдиного податку другої - четвертої груп.

Роз’яснювальна робота триває.

Посилання на Закон №128-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/128-20

Посилання на Закон №129-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/129-20

 

Посилання на Закон №265/95-ВР

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80

 

До уваги платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

 

ГУ ДПС у Черкаській області нагадує, що з 1 січня 2017 року всім зареєстрованим фізичним особам - підприємцям нараховується ЄСВ незалежно від того, здійснює чи ні такий суб'єкт господарювання  підприємницьку діяльність.

Так, відповідно до п.п. 2,3 частини 1 ст. 7 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ЄСВ для підприємців нараховується на суми отриманого доходу або на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (в 2019 році – 918,06 гривень).

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, а його посадові особи несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із Законом.  

Відповідно до ст. 25 Закону до роботодавців застосовуються такі штрафні санкції:

- за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів) - у розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум;

- за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄСВ.  

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення. У відповідності до п.7 ст. 25 Закону, суми недоїмки не підлягають списанню.

Платникам єдиного внеску на суму недоїмки надсилається вимога про її сплату. Протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги платник єдиного внеску зобов’язаний сплатити суму недоїмки, штрафів та пені.

 Строк давності для нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовують.

Також, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати внеску посадові особи платників ЄСВ, у відповідності до ст. 1651 КУпАП, несуть адміністративну відповідальність.

Несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, у тому числі авансових платежів у сумі:

- що не перевищує 300 НМДГ, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від 40 до 80 НМДГ. За повторне протягом року вчинення таких дій - від 150 до 300 НМДГ.

- більше 300 НМДГ - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, від 80 до 120 НМДГ. За повторне протягом року вчинення таких дій - від 150 до 300 НМДГ.

         ГУ ДПС у Черкаській області наголошує на недопущенні прострочення термінів перерахування та необхідності погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску.

 

Посилання на Закон №2464-VI https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/2464-17

 

 

Новації у сфері застосування РРО

 

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що прийняті Закони України №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг»  (закони №128-IX та №129-IX)спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Які ж новації у сфері застосування РРО чекають

на підприємців Черкащини?

Діязаконів№128-IX та №129-IX не поширюється на фізичнихосіб, якіпродають на ринку власнівживаніречіабопродуктивласногопідсобногогосподарства. Такожпіддіюцихзаконів не підпадаютьплатникиєдиногоподатку, що належать до І групи, тобто чий річнийдохід не перевищує 300 тисячгривень. Цеозначає,щовказанимкатегоріямгромадян і приватнихпідприємцівкасовіапаратизастосовувати не потрібно і після того, як нові правила застосування РРО наберутьчинності.

Нові закони №128-IX та №129-IX про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Такупрограмуможна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язуєконтролюючий орган забезпечитибезкоштовнепрограмнерішення для використаннясуб’єктомгосподарювання. Тобто, безкоштовним буде не тількискачуваннясамоїпрограми, але і їїпідтримка.

 

Використовуватипрограмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року.

З жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку I групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності – продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції, готелі.

З 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для  фізичних осіб платників єдиного податку II, III, IV груп незалежно від видів діяльності.

Посилання на Закон №128-IXhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/main/128-20

Посилання на Закон №129-IXhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/main/129-20


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь