Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

Формуємо мотивацію до навчання.

Дата: 22.07.2019 11:41
Кількість переглядів: 638

Фото без опису

Під мотивацією до навчання розуміється потреба, яка стимулює пізнавальну активність дитини, її готовність до засвоєння знань. Це одна з головних умов реалізації навчально-виховного процесу. Тобто, якщо дитина хоче пізнавати світ, прагне до нових знань, їй подобається те, чим вона займається, навчальний процес ніколи не стане для неї обтяжливим або нудним, а її знання і впевненість в собі будуть помітно зростати.

Нажаль, багато батьків дітей дошкільного та шкільного віку стикаються з проблемою відсутності мотивації до навчання у дитини. Причинами може стати невідвідування дитячого садочку, ранній вступ до школи, неблагополучна ситуація в сімї, недотримання режиму дня та неправильні методи виховання. Крім того , часто дитячу незацікавленість батьки списують на застарілу програму навчання або непрофесіоналізм вчителів, або вірять в те, що діти повинні розділяти інтереси, які були у них в дитинстві.  Також, причиною низької мотивації у дитини стають порушення єдності вимог до дитини з боку батьків або зниження мотивації шляхом висміювання дитини, порівняння з іншими дітьми та інше.

         Жага знань у дітей велика від природи. Як зберегти цю цінну якість на все життя і далі  підтримувати у дитини  бажання вчитися? Як зробити так, щоб не зникав внутрішній стимул пізнавати нове, незалежно від того, скільки зусиль треба буде для цього докласти? Як сформувати мотивацію до навчання у школяра, який вважає, що вчитися у школі нудно? Насправді ж ці питання стосуються саме сімейного виховання, яке включає особистий приклад, формування правильного ставлення до школи, знань і вчителя.

Батькам потрібно заздалегідь підготувати дитину до школи, познайомити із  правилами шкільного навчання і розпорядку й сформувати позитивне ставлення до процесу отримання знань.

  • Розвивайте  здібності до навчання та навички саморозвитку. Тобто, дитину потрібно вчити в першу чергу не наукам, а навичкам самостійного вивчення матеріалу – вмінню знаходити, запам’ятовувати, застосовувати знання.
  • У процесі навчання, поки у дитини не сформована довільна поведінка, для дитини важливо, щоб батьки контролювали процес навчання і враховували індивідуальні особливості дитини.. Поступово передавайте дитині відповідальність за уроки, оцінки та орієнтування в шкільних справах і , разом з тим, не забувайте про створення атмосфери підтримки і довіри.
  • Давайте дітям навантаження з урахуванням особливостей розвитку в даному віці. Занадто високі вимоги або їх відсутність блокують дитячу ініціативу, бажання вчитися.
  • Підтримуйте дітей у складних ситуаціях, хваліть за результати й докладені зусилля, цікавтеся справами дітей – для них це дуже важливо, особливо в момент, коли вони тільки вчаться бути самостійними. Ставтесь до них з теплотою, любов’ю і розумінням, щоб у дітей формувався мотив досягнення успіху, а не мотив уникнення невдачі, що прямо веде до низької навчальної мотивації.
  • Важливо створювати для дитини зону розвитку, а не робити за дитину те, що вона може (хоча і з труднощами) зробити сама. Розвивайте самостійність, працьовитість. Дитина має знати, що її оцінки, знання, успіхи та поразки цілком залежать від неї самої, від її старанності й докладених зусиль.
  • Розвивайте в дитини адекватну самооцінку, навчайте  її не зупинятися на досягнутому, не пасувати перед труднощами.
  • Заохочуйте дітей за гарне навчання спільними розвагами, походами у кіно, цирк і т.і.. Матеріальне заохочення часто призводить до досягнення цілі будь-якими способами.

На перший погляд робота над формуванням спонукання дитини до свідомого навчання може здаватись складною. Але, як колись сказала письменниця Амелія Ергарт: «Найскладніше почати діяти, все інше залежить тільки від наполегливості». Тому для чуйних, люблячих батьків це не має стати проблемою!
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь