Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

ДЛЯ МАМ І ТАТ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬ МАЛЯТ

Дата: 03.07.2019 14:12
Кількість переглядів: 502

Фото без опису

Практичний психолог в дошкільному закладі.

Впровадження практичного психолога в освітні установи почалося в 1988 р.. Основною метою як психолога, який працює в дитячому садку, так і в цілому психологічної служби освіти є забезпечення психологічного здоров'я дітей. Це повноцінний психічний розвиток дитини на всіх етапах дитинства, який забезпечується завдяки розвитку її індивідуальних особливостей . Велика роль психолога полягає в створенні сприятливого для розвитку дитини клімату в дитячому закладі, а також надання своєчасної психологічної допомоги, як дітям, так і їх батькам, вихователям.

В Степанецькому закладі дошкільної освіти «Білочка» вакансія психолога з’явилась після відкриття ІІІ групи  в 2015 році. З того моменту став можливим візит до психолога люблячої родини малюка, коли у них виникає якась тривога.

Тут є можливість отримати таку допомогу:

Консультування.  Психолог на консультації допоможе побачити себе з боку, об’єктивно оцінити свої методи виховання. Є можливість отримати нові, більш ефективні інструменти виховання, дізнатись більше про вікові особливості малюка. У процесі консультування розглядається тільки те, що має відношення до вирішення головного завдання психологічної служби освіти - максимально сприяти психічному, особистісному розвитку кожної дитини.

Діагностика. Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета – визначити об’єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам’яті, уваги, мислення і т.д.). В арсеналі дитячого психолога є особливі методики для дітей, за допомогою яких він отримує інформацію про індивідуально-психічні особливості дітей, яка була б корисна для себе самих, а також вихователям, батькам.

Корекція. Крім того фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам’ять, посидючість, логічне та образне мислення, зняття тривожності, агресії, підвищення самооцінки – в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Методи, що застосовуються в роботі з дітьми, різноманітні - гра, малюнок, казка – всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.

Психологічна профілактика та просвіта спрямовані на збереження, зміцнення і розвиток психологічного здоров'я дітей,  передбачають своєчасне виявлення таких особливостей дитини, які можуть привести до певних складнощів, відхилень в інтелектуальному і емоційному розвитку, в їх поведінці і відносинах.

Під психологічною просвітою розуміється залучення дорослих (вихователів, батьків) і дітей до психологічних знань. Учасники освіти за допомогою лекцій, бесід, семінарів знайомляться  з основними закономірностями й умовами сприятливого психічного розвитку дитини.

В дитячому садочку дитина спілкується з однолітками, раніше навчається сприймати соціальні норми, отримує необхідні знання та підготовку до шкільного життя, тому необхідно якомога раніше починати відвідувати дошкільний заклад.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь