СПИНИСЬ МИТТЄВІСТЬ - ТИ ПРЕКРАСНА!

Дата: 26.02.2019 07:03

26 лютого відзначається вельми оригінальне свято – День неквапливості (або День повільності), який до теперішнього часу вже набув статусу міжнародного дня.  Ідея створення такого свята належить італійцям. Саме вони – дуже активний і емоційний народ – вперше відзначили День неквапливості у 2007 році, з метою неквапливо насолоджуватися життям в кожен його неповторний момент.  Більша частина працездатного населення світу змушена проводити в офісах або іншому робочому місці більше 12 годин в день, що, безперечно, завдає шкоди фізичному і моральному здоров'ю. Що позначається і на нашому близькому оточенні – сім'ї, друзів, коханих... Тому таке свято просто було необхідне сучасному суспільству, а його ініціаторами виступила італійська асоціація «Мистецтво повільно жити», що проголосила гаслом Дня «не квапся і насолоджуйся моментом». Також дана асоціація розробила 14 заповідей відмови від поспіху, яких слід дотримуватися, щоб встигнути відчути всі принади буття і зробити своє життя більш комфортним. Серед них – це порада вставати вранці на кілька хвилин раніше, щоб насолодитися сніданком, або, наприклад, не нервувати, стоячи в пробці, а присвятити цей час прослуховуванню улюбленої музики, читанню книги або спілкуванню з водієм сусіднього автомобіля. І, звичайно ж, в рамках Дня неквапливості проходить чимало цікавих заходів. Наприклад, у Римі проводиться «Повільний марафон», учасником якого може стати будь-який житель Італії або гість країни. Дистанція марафону – 300 метрів (можна сказати, спринтерська), але подолати її треба не швидше, ніж за 87 хвилин (!), і при цьому жодного разу не зупиняючись.  А ще в багатьох регіонах Італії, вже за традицією, в День неквапливості багато жителів віддають переваги справам, на які хронічно не вистачає часу – вони відвідують поетичні і літературні читання, музичні концерти, проводять час за улюбленим заняттям або просто насолоджуються інтелектуальною неспішною бесідою за трапезою.