Ти – вічний біль, Афганістан...
З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.
Тридцять років тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Плин часу не затьмарив спогадів про цю війну, пам’ять продовжує нагадувати про ті жахливі часи. Саме тому в закладах культури та навчальних закладах Степанецької ОТГ пройшли заходи вшанування воїнів-інтернаціоналістів, які воювали на території інших держав.
16 лютого цього року в будинку культури села Копіювата пройшов вечір пам’яті «Ти – вічний біль, Афганістан», куди було запрошено ветеранів цієї війни.
На їх честь звучало багато теплих слів подяки за їх сміливість, терпіння, лунало безліч побажань здоров’я, щастя, а головне мирного неба їм та їхнім дітям і всій нашій Батьківщині.
Зі сльозами на очах слухали «афганці» пісні, які переносили їхні спогади в ті гарячі точки, в те пекло, через яке кожному із них довелося пройти.
Не забули і про тих хлопців, які прийшли додому як «груз 200», їхню світлу пам’ять вшанували хвилиною мовчання, схиляючи голови перед вічною пам'яттю солдат, які не повернулися живими на рідну землю з іракської пустелі, мінних полів Лівану та Анголи, джунглів Ліберії та Сьєрра-Леоне, загинули в етнічних сутичках на Балканах.
На завершення вечора ветеранам вручили квіти та подарунки від виконавчого комітету Степанецької сільської ради.
Такі заходи безперечно сприяють вихованню у підростаючого покоління відчуття гордості за своїх батьків, дідів, повагу та захоплення подвигами своїх земляків. Тому що їх безцінний бойовий досвід потрібний для підготовки наступних поколінь миротворців, адже наша держава і надалі продовжує виконувати свою благородну місію і вносить значний вклад у забезпечення миру та добросусідських відносин між країнами світу.