ЦІЛЮЩА ВОДА НА ВЕСЬ РІК
Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус вийшов на берег - з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба.
Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці.
Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
Таке свято пройшло в Степанецькій ОТГ з усіма почестями та, згідно давніх традицій:
по всіх старостинських округах пройшли святкові літургії та освячення води.
Не відбулося і без хресної ходи.
Вранці 19 січня у церкві села Степанці відбулося Богослужіння в місцевому храмі. Потім весь народ пішов процесією на річку до хреста та ополонки, які на передодні свята допомогли приготувати наші працівники СКП «Благоустрій».
Попереду несли дерев'яний церковний хрест і хоругви, співалися церковні святкові пісні, за хрестом ішов місцевий священик, а за священиком — народ.
До річки на Водохреща ішли усі: старі, молоді і діти. Кожен ніс з собою воду для освячення, або посуд, щоб набрати води із ставка, бо від найдавніших часів християнська Церква вважає освячену йорданську воду за велику святість. Її бережуть цілий рік, ласкаво називаючи "водичкою-йорданичкою". Ця вода має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини.
На річці, біля хреста весь похід зупинився і став на льоду великим барвистим колом, що здалека яскраво вимальовувався на тлі білого снігового покривала.
Після недовгої відправи священик занурив в ополонку хрест та освятив воду,
після чого люди підходили до ополонки і набирали у свій посуд води та вмивалися.
Найшлося багато сміливців, які, не зважаючи на мороз, відважно занурювалися в воду.
На цей випадок керівництвом громади було організовано надійний захист жителів від непередбачуваного. Під час цього масового дійства чергував лікар та представник поліції. Але все пройшло добре.
Як бачимо, «Йордан» або Водохреща — це чисто християнський звичай,
що прийшов до нас на Україну разом із християнством
і зайняв одне з найповажніших місць серед традиційних свят нашого народу.