Громадський звіт учасника цільової програми "Інноваційні школи Черкащини" Степанецького ліцею
26 грудня в стінах Степанецького ліцею, як завжди, шумно та гамірно: діти, вчителі, кругом розвішані новорічні прикраси, в актовому залі стоїть красуня-ялинка. Все готово до зустрічі Нового Року. Поточний рік підійшов до завершення, прийшла пора підвести підсумки. Саме тому Станіслав Іванович Яременко – директор Степанецького ліцею в цей день був трішки схвильований, але гордий за свій навчальний заклад. Він звітував перед своїми колегами за пророблену роботу, за успіхи дітей та вчителів, за досягнення і результати кропіткої праці, яка має назву «освіта». Цього дня стіни ліцею зустрічали дорогих гостей: голову громади Яременка О.І., його заступника Мітакі Ю.В., начальника відділу освіти, молоді та спорту Дорошенко Т.М., методиста відділу освіти, молоді та спорту Костенко Н.І., головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Семенову В.О., директора Центру позашкільної освіти Котляр В.В., завідувачів Беркозівською та Малоржавецькою філіями Назаренко Л.О. та Гуржій Т.М., директора КЗ «Мартинівський НВК I-III ступенів» Костенка О.С., колег-учителів, батьків та представників громадськості. Директор ліцею Яременко С.І. ознайомив присутніх із особливостями роботи закладу, пріоритетними напрямками інноваційного розвитку ліцею: формування інноваційного освітнього середовища та матеріально-технічне забезпечення, дослідно-експериментальна діяльність, активне використання ІКТ, робототехніка, STEM – освіта та дослідницька діяльність учнів, проектна діяльність, розвиток творчих здібностей учнів, співпраця ліцею, сім’ї, громади в рамках Центру раннього розвитку дитини. Учасники заходу відвідали майстер-класи, які підготували учителі ліцею, демонструючи втілення інноваційних ідей на практиці:
- STEM – проект «Яблуко» в 4 класі презентувала учитель початкових класів Чорноіван О.І.,
де діти на одному уроці охоплюють кілька дисциплін: хімія, математика, біологія, логіка,
і все це в ігровій формі, від якої і діти , і їх учитель, крім нових знань, отримують ще й масу задоволення.
- експеримент на уроці фізики із використанням цифрового вимірювального та лабораторного обладнання «Ейнштейн» (учитель фізики Степанець С.А.);
- демонстрація моделей роботів LEGO (вчителі Чередник О.П. та Почтар Ю.М.). В 1класі розмістилась справжня космічна станція.
Тут готуються освоювати космічні простори аж на самому місяці. Ольга Петрівна Чередник займається із молодшою групою LEGO-гуртка підготовкою польоту на місяць із місією розводити овочі в тепличних умовах на грунтах нашого супутника.
Разом із учителем діти, перш чим узятися за створення моделі, вивчають необхідну інформацію про місяць, про його клімат, грунт, повітря, сейсмічні характеристики та багато іншого.
Потім прораховують все до найменших дрібниць, щоб забезпечити своїй моделі та астронавтам необхідні умови для існування.
Це знову той метод, коли діти в ігровій формі охоплюють серйозні науки. Старша група LEGO-гуртка цілком полонила увагу присутніх.
Адже там можливості робото-техніки набагато більші. Для цього в стінах ліцею облаштовано спеціальний кабінет, закуплено відповідні столи та набори лего. Тема та ж сам – космос.
- розвиток творчих здібностей учнів через театралізацію продемонструвала учитель початкових класів Голодненко Л. В.
У 3 класі на всіх чекав справжній сюрприз – там живе казка. Лідія Василівна очолює гурток лялькового театру, який сама ж і започаткувала вже багато років назад.
І вчитель, і діти перетворюються на справжніх артистів – і казка оживає, в дитячих очах горить радість і захоплення. А це і є найвищий пілотаж майстерності педагога.
- учитель початкових класів Момро В.І. провела майстер – клас з виготовлення леп - буків. Це теж дуже цікава форма виявлення творчих здібностей у дітей.
Захід завершився новорічним привітанням, яке підготували для учасників семінару талановиті учні, їх батьки, бабусі та дідусі, учасники художнього колективу «Роси», подарувавши глядачам незабутні враження та гарний настрій.