Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

Масляну зустрічаємо - зиму проводжаємо

Дата: 20.02.2018 10:33
Кількість переглядів: 998

Фото без опису

Масляна – одне із найдавніших слов’янських свят, яким проводжають зиму та зустрічають весну. Традиційно Масляна в Україні триває тиждень.

Фото без опису

Масляна (або Масниця) бере свій початок із язичницьких часів: тоді древні слов'яни святкували "проводи зими" та прихід весни. Головним символом свята є Сонце, адже саме завдяки його теплу пробуджується природа. Відтак, наші предки готували обрядовий хліб, схожий на небесне світило – млинець. Ця традиція збереглася й досі.

Фото без опису

Часто дискутують, чиїм святом є Масляна – українським чи російським? Хоча млинці на лопаті вже стали ледь не національною стравою РФ, це древньослов'янське свято виникло на території нашої Батьківщини. На додачу, саме Україна є спадкоємицею Київської Русі, тому Масляна – передусім, наше культурне та релігійне надбання.

Фото без опису

У християнстві святкування Масляної прив'язане до дати Великодня. Щоб визначити, коли Масляна 2018, треба від дати Пасхи – 8 квітня – відняти 48 днів Великого посту та ще тиждень. Відтак, у 2018 році Масляна почалася 12 лютого і тривала до 18 лютого.

Фото без опису

Під час Масляної проводять обряд Колодій, в основі якого звичай прив'язувати колодки до ніг тим, хто ще без пари. Так прагнуть спонукати молодь замислитись про створення сім’ї.

Фото без опису

У Степанецькій ОТГ свято Масляної пройшло гучно та весело. В сільському будинку культури  та в стінах нашої школи було представлено увазі глядачів театралізоване дійство, в якому брали участь і дорослі, і діти. Артисти донесли до присутніх дух української нації, традиції та обряди, які проводили ще наші прадіди.

Фото без опису

Дуже весело, з жартами та піснями показали, як раніше відзначали це чудове свято, як жартували хлопці і дівчата, як господині готувалися до вечорниць, як справляли обряд Колодія, як заручалися молоді пари.

Фото без опису

Та які ж пісні і танці без смачного пригощання? Адже таке свято ніяк не може обійтися без традиційних млинців, вареників, пиріжків та пампушок. Дітям у цьому допомогли їхні батьки, які напекли та наварили школярам безліч смачних страв.

Фото без опису

А в приготуванні частування для народного гуляння нам допомогли наші щедрі спонсори ТОВ "НВФ Урожай".

Які ж молодці дівчата-кухарі! Таких смачних вареників наліпили та наварили, а млинці - такі що й за вуха не відтягнеш,

Фото без опису

пироги - то взагалі смакота, та ще й узвару наварили запашного та солодкого, як мед.

Фото без опису

Усіх людей пригостили на славу, всі наїлися досхочу,

Фото без опису

настрій був по-справжньому святковий.

Фото без опису

Адже такі народні гуляння об`єднують людей, і дорослих, і малих, прокладають мости з минулого в майбутнє. І це дуже добре. Бо допоки живуть наші традиції, наші звичаї та обряди - доти і живе наш славний український народ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь