4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку

Дата: 04.02.2018 19:29

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом проти раку (UICC) і відзначається щорічно 4 лютого. Вперше був відзначений цей день у 2005 році. Мета цього дня в усьому світі полягає у підвищенні обізнаності людей про пухлинний процес як одного із найнебезпечніших захворювань сучасної цивілізації.

Залучаючи увагу до профілактики, вчасного виявлення та лікування онкологічних захворювань, можна досягти значних позитивних результатів у боротьбі з цією недугою.

У всьому світі найбільша кількість чоловіків помирає від раку легенів, шлунку, печінки, шлунково-кишкового апарату; питома кількість жінок помирає від раку молочної залози, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки.

Вдихання тютюну є окремою вагомою причиною раку, якій можна запобігти - понад 20% смертей від раку пов’язані з палінням, на жаль мова йде як про активне тютюнопаління так і про пасивне тютюнопаління.

Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, існують дані про те, що вірус папіломи людини викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B сприяє розвитку раку печінки.

Основні кроки в боротьбі з раком:

1. Обрати здоровий спосіб життя;

2. Бути обізнаним про можливості ранньої діагностики онкологічних захворювань та брати участь у скринінгових програмах;

3. Забезпечити якісне лікування всім, хто його потребує;

4. Дбати про емоційну, психологічну та фізичну якість життя людей, що перенесли онкологічні захворювання, та їх близьких, забезпечити доступність паліативної допомоги.

Пам’ятайте!

43% онкологічних захворювань можна уникнути, дотримуючись елементарних норм здорової поведінки:

- відмова від тютюну та боротьба з палінням;

- фізична активність та перебування на свіжому повітрі;

- збалансоване здорове харчування (без зловживання консервованими і смаженими продуктами);

- підтримання нормальної маси тіла;

- обмежене вживання алкоголю;

- обмежене перебування на сонці і в солярії.