До Дня місцевого самоврядування у Черкасах привітали голів ОТГ

Дата: 09.12.2017 18:24

7 грудня голів об’єднаних територіальних громад Черкащини нагороджували, вітали та орієнтували на можливості для розвитку їх громад.

Черкащина увійшла у п’ятірку областей України за кількістю створених цьогоріч  ОТГ. У 2017 році їх з’явилося аж 20 – і сьогодні на Черкащині діє 24 об’єднаних територіальних громади, а 24 грудня відбудуться вибори ще у двох, – зазначив у своєму зверненні до голів ОТГ, що завітали цього дня до Черкаської ОДА, очільник області Юрій Ткаченко.  – Хочу відзначити, що у цьому році власні доходи об’єднаних територіальних громад, порівняно із попереднім,  зросли від 2 до 6 разів. На ОТГ області цьогоріч передбачено загалом 29,7 млн. грн. розвиткових ресурсів (з них, 17,9  млн. грн. – інфраструктурної субвенції, 2,9 млн. грн. –  коштів ДФРР, 8,9  млн. грн. – субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій). Загалом же, шість ОТГ, створені в області першими, протягом 2016-17 рр. отримали 44,2 млн. грн. Юрій Ткаченко окремо наголосив на тих можливостях – як з боку обласної влади, так і з боку Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України) – на які можуть розраховувати ОТГ  для своєї ефективної діяльності та розвитку. – Сьогодні ми маємо укомплектовану команду експертів – зі стратегічного розвитку,  юридичних питань, бюджетування, децентралізації, комунікації з потенційними партнерами та інвесторами, – зазначив директор Черкаського ЦРМС Сергій Слинько. – І ми готові допомагати новим громадам об’єднуватися, а уже створеним – ставати успішними і процвітаючими. – Сьогодні я по доброму заздрю колегам, що створили громади недавно і можуть розраховувати на допомогу потужної команди фахівців: коли ми починали, у нас не було тих можливостей, які сьогодні можуть використовувати громади, – зазначив голова об’єднаної Білозірської громади Володимир Міцук. – Коли ми починали, то були практично самі – сьогодні ж я бачу тут цілий потужний колектив голів новостворених ОТГ, з якими ми можемо розвивати наші громади і наш регіон загалом. Цього дня Володимир Міцук отримав Почесну грамоту Черкаської ОДА та обласної ради за особливі заслуги перед Черкащиною. Почесною грамотою Черкаської ОДА – за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування –  було також нагороджено   директора Черкаського ЦРМС Сергія Слинька та 6 голів ОТГ Вікторію Пипу (Мокрокалигірська), Юрія Гунька (Зорівська), Олексія Данільченка (Стеблівська), Олега Малюгу (Набутівська), Леоніда Польового (Єрківська), Олексія Юрченка (Тальнівська). Почесні грамоти Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування – за активну участь у розбудові місцевого самоврядування у Черкаській області – отримали ще 17 голів  об’єднаних територіальних громад Черкащини: Галина Рябошапка (Селищанська), Володимир Ховайба (Ротмистрівська), Олександр Яременко (Степанецька), Сергій Кравченко (Шполянська), Василь Микитенко (Мліївська), Анатолій Видута (Моринська), Іван Поїздник (Іркліївська), Сергій Геращенко (Ліплявська), Василь Колісник (Матусівська), Петро Кучеренко (Паланківська), Анатолій Пархоменко (Карашинська), Володимир Тірон (Кам’янка), Ігор Чекаленко (Степанківська), Леся Поліщук (Іваньківська), Ігор Цибровський (Жашківська), Олександр Фуркало (Бузівська), Олександр Міщенко (Соколівська  ОТГ).Автор О. Савіцька.

Джерело: http://v4asno.com/do-dnya-mistsevoho-samovryaduvannya-u-cherkasah-pryvitaly-holiv-oth/