Дотримання прав людини – обов’язковий принцип в усіх сферах

Дата: 20.03.2024 09:11

Нещодавно в стінах Черкаського державного технологічного університету відбулась зустріч з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем. У заході взяв участь і сільський голова Степанецької громади Олександр Яременко, а також народні депутати, представники держорганів, місцеві жителі та внутрішньо переміщені особи.

Під час події:

• Дмитро Лубінець представив структуру Офісу Омбудсмана та розповів про роботу;
  • Омбудсмен відмітив позитивний момент у роботі держструктур щодо розселення ВПО. У регіоні їх понад 144 тисячі.

Особливу увагу на цій зустрічі приділили темам, що на порядку денному через війну. Серед них – соціальний супровід внутрішньо переміщених осіб. Зокрема лунало багато запитань та пропозицій. Низка з них стосувалися доступності та інклюзивності місць загального користування, в тому числі укриттів. До відповідей на запитання долучилися народні депутати України Віталій Войцехівський та Любов Шпак.

За підсумками комплексного моніторингу щодо дотримання прав людини Черкащина отримала високу оцінку від Омбудсмана України.