Про програму забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом у 2023 – 2027 роках

Дата: 29.01.2024 20:00

Чинним законодавством України передбачено виплати грошової компенсації на придбання житла за рахунок коштів державного бюджету особам з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО/ООС, членам сімей загиблих учасників АТО/ООС та учасникам АТО/ООС-внутрішньо переміщеним особам виплачується грошова компенсація.

Водночас велика кількість учасників бойових дій не мають можливості самостійно забезпечити себе та свої сім’ї житлом.

Саме з метою надання можливості розв’язання житлових питань усім категоріям захисників і захисниць України було вирішено розробити та прийняти "Програму забезпечення учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил і бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, та осіб які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та членів їх сімей житлом у 2023 – 2027 роках", що передбачає надання пільгових довготермінових кредитів на будівництво та придбання житла в Степанецькій територіальній громаді.

Основні умови програми передбачають:

• відсоткова ставка за користування пільговим кредитом у національній валюті становить орієнтовно 3% річних від суми зобов'язань за кредитом;
  • індекс інфляції на суму зобов'язань за кредитом не нараховується;
  • почизальники звільняються від 20% суми зобов'язань за кредитом, яка надається як пільга на оплату першого внеску.

Кредит за Програмою надається на будівництво або на придбання житла військовслужбовцям та членам їхніх сімей, які зареєстровані та проживають на території Степанецької територіальної громади.

На підставі укладеного договору між головним розпорядником бюджетних коштів і головним виконавцем Програми кошти, передбачені у бюджеті Степанецької сільської територіальної громади на реалізацію Програми, перераховуються Виконавцю на надання кредиту відповідно до порядку, визначеного Положенням.

У межах реалізації Програми основними функціями Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» в особі Відділення Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» «Черкаське регіональне управління» передбачено:

1. формування черги потенційних одержувачів кредиту;
  2. укладання з визначеними одержувачами кредиту відповідних кредитних договорів, виступаючи їх стороною;
  3. акумулювання коштів, сформованих за рахунок цільових надходжень державного, обласного бюджету та бюджету Степанецької сільської територіальної громади та інших, не заборонених чинним законодавством джерел, на умовах співфінансування і спрямування їх на кредитування будівництва або придбання житла;
  4. контроль за фінансуванням будівельних робіт;
  5. контроль за поверненням кредитів одержувачами згідно з укладеними договорами.

Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» формує потребу в коштах для виконання Програми та подає фінансові розрахунки головному розпоряднику коштів бюджету Степанецької сільської територіальної громади із визначенням обсягів і термінів їх фінансування, при наявності коштів з інших не заборонених законодавством джерел залучає їх для виконання Програми.

У свою чергу, Черкаська обласна та Степанецька сільська ради:

1) щороку, у період дії Програми, передбачають у відповідних місцевих бюджетах видатки на виконання Програми;

2) сприяють виділенню земельних ділянок для будівництва житла та об’єктів соціально-побутового призначення для учасників АТО/ООС і бійців-добровольців, та осіб які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та членів їх сімей;

Програма розрахована на період із 2023 по 2027 роки.

Умови надання та повернення кредитів визначені Положенням про порядок надання пільгових довготермінових кредитів учасникам АТО/ООС і бійцям-добровольцям, та особам які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та членам їх сімей на будівництво і придбання житла на території Степанецької територіальної громади, які надаються за рахунок коштів бюджету Степанецької сільської територіальної громади.

#ДопомогаАрмії