Дії у разі виявлення підозрілого предмета

Дата: 19.09.2023 13:45

ДІЇ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТА

• негайно припинити всі роботи в місці (районі) виявлення предмета (заглушити двигуни, зупинити техніку);

• по можливості ПОПЕРЕДИТИ про знахідку інших осіб, які знаходяться поруч;

• швидко ВІДВЕСТИ на максимальну безпечну відстань (не менше 100 метрів) усіх людей, які знаходяться поблизу, при цьому рухатись назад необхідно по своїх слідах;

• у разі залишення підозрілого предмета невідомою особою, свідком чого ви стали, необхідно ЗАПАМ’ЯТАТИ її зовнішність, одяг, автотранспорт та його номерні знаки;

• ПОЗНАЧИТИ місцезнаходження предмета, по можливості огородити його (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки яскравої матерії тощо);

• по можливості у разі наявності фотозасобів здійснити фотофіксацію предмета та місце його розташування;

• зберігайте спокій та НЕ ПАНІКУЙТЕ, при цьому надавайте допомогу літнім, важкохворим людям і дітям;

• негайно ПОВІДОМТЕ оперативні служби, надавши інформацію про характерні ознаки предмета (місце його розташування, дату і час виявлення та особу, яка його виявила), за телефонами:

102 – У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА;

101 – У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ БОЄПРИПАСІВ;

НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

У разі надзвичайній події, пов’язаної з вибухом вибухонебезпечного предмета, рекомендується діяти наступним чином:

• Зберігайте спокій, не кидайтеся зразу до постраждалого та не робіть будь-яких рятувальних дій у зоні, яка може бути замінованою.

• Відмітьте час та точне місце події.

• Викличте на допомогу спеціалістів з розмінування та медичних робітників.

• Попросіть постраждалого від міни не рухатись та повідомте йому, що допомога вже в дорозі.

• Візьміть аптечку першої допомоги.

Після того, як постраждалий буде перенесений в безпечне місце спеціалістами підрозділу з розмінування та у разі відсутності медичного персоналу, ви можете надати необхідну першу допомогу відповідно до вашої медичної підготовки.

• Перевірте дихання постраждалого. У разі необхідності та можливості прочистіть дихальні шляхи, зробіть штучне дихання, або зробіть заходи з відновлювання серцево-легеневої діяльності.

• Зупиніть кровотечу. Підніміть поранену кінцівку вище рівня серця. Використовуйте будь-який перев’язувальний або підручний матеріал для накладання давлючої пов’язки.

• Якщо поранений знаходиться без свідомості, покладіть його на спину або проміжне положення (між положенням лежачи на животі і на боку).

• Захистіть постраждалого від вітру, дощу, холоду або яскравого сонця. Допоможіть йому залишитися у теплі та зберігати спокій.

Розмовляйте з ним та пояснюйте йому, що збираєтесь робити.

• Дайте постраждалому води.

• Коли постраждалого буде віднесено до машини, негайно відвезіть його до медичного закладу та залиште інструкції для викликаного вами транспорту.

• Під час транспортування забезпечте правильне накладання пов’язок та зупинку кровотечі.

• Ніколи не  накладайте швів на рани та не робіть складної медичної допомоги, якщо ви не лікар.