29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Дата: 29.08.2023 09:00

День вшанування пам'ять українських воїнів був заснований в 2019 році за указом президента Володимира Зеленського. Дата 29 серпня обрана в пам'ять про Іловайську трагедію 2014 року.

Ця подія також відома як Іловайський котел. Того дня окуповане військами "днр" та росії місто мали покинути українські військові. Окупанти обіцяли відкрити гуманітарний коридор для ЗСУ, але обстріляли українських військових під час виходу з Іловайська. За офіційними даними 366 воїнів ЗСУ загинули, а сотні людей зникли безвісти.

Символом цього дня є соняшник, оскільки трагічні події розгорталися на полях соняхів. Під ними сотні захисників України поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни.