З давніх-давен у ніч на Купала...

Дата: 12.07.2023 19:41

6 липня у закладах культури Степанецької громади працівники КЗ «Центр культури і дозвілля Степанецької ОТГ» проводили цікаві та різнопланові тематичні майстер-класи, в ході яких дівчата плели вінки з ромашок, барвінку, м’яти, волошок, деревію, маку, незабудок, любистку, безсмертників та багатьох інших трав, а також навчалися робити ляльки-мотанки, обереги, малювати купальські символи на папері та асфальті. Процеси рукоділля супроводжувалися тематичними піснями, розповідями та легендами про свято Івана Купала.

«З давніх-давен у ніч на Купала молоді дівчата вдосвіта, допоки не зійшла вранішня роса, плели вінки з трав і кидали їх у воду. Наші пращури вірили, що при плетінні вінка вони формують свою щасливу долю, тому надавали цьому процесу великого значення. Сьогодні ми хочемо передати ці споконвічні українські традиції підростаючому поколінню», – зазначила педагог Мартинівського ліцею Вікторія Перебийніс.