Вербна неділя у Степанецькій громаді

Дата: 11.04.2023 10:08

Вербна неділя є одним з головних християнських свят, яке відзначають рівно за тиждень до Пасхи.

Цей день називають ще Входом Господнім у Єрусалим та Пальмовою неділею. Йдеться про те, як Ісус Христос увійшов у Єрусалим напередодні його надлюдських страждань та смерті на Голгофі. Іудеї вітали його пальмовими гілочками.

Проте в країнах, де пальми не ростуть, їх замінили на вербу. Оскільки це перша рослина, яка розквітає навесні, наші предки вірили, що верба — символ пробудження після зимового сну.

Традиції:

Здавна на це свято люди вітали одне одного, відвідували церковну службу та освячували вербові гілочки.

Молодь та діти зазвичай виходять на пікнік та грають в таку гру: злегка б’ють одне одного вербовою гілочкою та примовляють: “Не я б’ю, верба б’є, за тиждень Великдень!”

Християни вірять, що освячена верба стає оберегом дому від вогню та води, а людям дарує міцне здоров’я. Тому гілочки треба зберігати в хаті протягом всього року до наступної Вербної неділі.

Що не можна робити у Вербну неділю:

• Працювати та займатися важкою фізичною працею.
  • Шити, прати, прибирати, робити ремонт.
  • Сваритися, кричати, пліткувати, лихословити.
  • Пишно святкувати щось.
  • Вживати м’ясо, яйця, молочні продукти.

З нагоди Вербної неділі у населених пунктах Степанецької громади пройшли богослужіння. Вже зовсім скоро ми святкуватимемо Великдень — найбільше свято для християн, що знаменує собою не лише прихід весни та завершення посту, а й відродження життя і надій.