Із 1 січня страхові виплати здійснює Пенсійний фонд України

Дата: 16.01.2023 12:03

У системі соціального страхування відбулися зміни. Із 1 січня 2023 року набула чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якої страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснюватиме не Фонд соціального страхування України, а Пенсійний фонд України.

До Пенсійного фонду України приєднано  Фонд соціального страхування України. Тому відтепер Пенсійний фонд України виплачуватиме:

• допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності («лікарняні»);
  • допомогу у зв’язку з вагітністю і пологами («декретні»);
  • допомогу на поховання застрахованим особам, зокрема потерпілим на виробництві;
  • одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їхніх сімей.

Попри зміни, розміри цих виплат для громадян зберігаються.

Як установа, що має найбільш розгалужену мережу сервісних центрів та є адміністратором електронного реєстру листків працездатності, пенсійний фонд України також:

• призначає страхові виплати та надає соціальні послуги;
  • здійснює профілактику нещасних випадків на виробництві;
  • перевіряє обґрунтованість видання, продовження листків непрацездатності та документі, що є підставою для їх формування, на базі інформації з електронних систем та реєстрів;
  • контролює використання роботодавцями страхових коштів.

Якщо у застрахованих осіб виникатимуть питання щодо страхових виплат, вони можуть звертатися за консультацією до спеціалістів будь-якого сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Більше новин про це читайте на сторінці «Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області» в соціальній мережі «Фейсбук», на телеграм-каналі «ГУ ПФУ в Черкаській області» та ютуб-каналі «Головне управління ПФУ у Черкаській області».