ШАНУЄМО ВЕЛИКИХ УКРАЇНЦІВ: 11 СІЧНЯ 114 РІЧНИЦЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЇ ПРИМАЧЕНКО

Дата: 11.01.2023 13:31

Микола Томенко: Згадуємо нині геніально-народну художницю та сьогоднішню іменинницю 114 річну Марію ПРИМАЧЕНКО.

Ще 40 років тому, вона передбачила, що російська орда на чолі із військовим злочинцем Путіним захоче нас знову «освобождать», точніше вбивати, грабувати, красти…

Це символічна і пророча картина ПРИМАЧЕНКО має назву:

«МАВПА їде на ЧОТИРИГОЛОВОМУ ЗВІРІ».

Нагадаю, що російська орда цих «мавп на чотириголових звірах» 28 лютого 2022 року спалила історико-краєзнавчий музей в Іванкові, де зберігалися роботи Марії Примаченко. На щастя, більшість картин було врятовано місцевими жителями.

В 2021 році мені пощастило відвідати цей музей. Я був вражений і музеєм, і картинами художниці та відразу ж розпочав домовлятися з керівництвом Іванківської громади про обмін досвідом із Степанецькою громадою стосовно збереження музею, реконструкцію старого приміщення, його осучаснення, адже в с.Мартинівка потребує такої реконструкції приміщення колишнього краєзнавчого, а до цього, музею Людвіга Варинського, - створення на його базі музею «МАРТИНІВСЬКОГО СКАРБУ»!

Приміщення аварійне і яка його доля не ясно. Вирішуватимемо вже після Перемоги, - Яків Прогнімак

Рішення ж про відбудову Іваньківського музея прийнято, - шукають інвестора на 25 млн.грн.

Твори народної художниці є гордістю колекції і Музею народного декоративного мистецтва в Каневі.

Пам‘ятаємо нашу історію!

Шануємо та пропагуємо нашу культуру!