СОРТУЄМО ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО!
Голова ГО «Екологічний рух Черкащини» Вадим Льошенко, під час візиту в Степанці, спільно із головою Степанецької ТГ Олександром Яременком підписали Меморандум про співпрацю між ГО «Екологічний рух Черкащини» та Степанецькою сільською радою, обговорили та визначили основні проблеми в питанні поводження жителів з ТПВ та формування екологічної свідомості у громадах Черкащини.
Мета запропонованої співпраці – активна інформаційна кампанія по захисту довкілля для майбутніх поколінь.
Сортування сміття – це не лише чистота та порядок в домі, у школі, на вулиці. Сортування сміття – це відчуття екологічної культури, свідомості, гордості за себе та своїх друзів за реальні дії, які ми вчиняємо для очищення нашої планети від пластику, скла, металу, небезпечних відходів.
Сортувати – це піклуватися про навколишнє середовище. І нехай це маленька частинка того, що повинно зробити людство для майбутніх поколінь та, все ж, це хороший приклад для всіх жителів громади -сортувати заради майбутнього! Будемо активні! Почнімо з себе!
Актуальність сортування сміття
Турбота про екологію – це відповідальність не лише держави або громадських організацій, а й кожного окремого громадянина.
Сортування сміття – мінімальний і посильний внесок у збереження і поліпшення екологічної ситуації як на всій планеті, так і в нашій країні.
Навіщо сортувати сміття?
Невідсортоване сміття неможливо переробляти, його відвозять на звалища, де воно накопичується і забруднює землю, підземні води і атмосферу. Найчастіше, сміття вивозять навіть в не призначені для цього місця, утворюючи незаконні звалища. Існує сміття, яке не розкладається або розкладається дуже довго:
скло – понад 1000 років;
алюмінієві банки – 500 років;
електричні батарейки – 110 років;
пластмаса, фольга, цегла – 100 років;
взуття – 10 років;
одяг – 2-3 роки;
папір – 2 роки;
картон – 3 місяці.
Як бачимо, частина відходів в нашому сміттєвому кошику переживе кілька наших поколінь і заповнення сміттям поверхні всієї планети – питання часу.
За офіційною статистикою, Україна перша в світі країна за кількістю сміття на душу населення.
І вихід з цієї ситуації один – вторинна переробка побутових відходів, що можливо тільки при домашньому сортуванні сміття.