ДО КІНЦЯ ЦЬОГО ТИЖНЯ НА ЧЕРКАЩИНІ ПРОГНОЗУЮТЬ ТЕПЛУ ПОГОДУ

Дата: 08.11.2022 11:36

Погоду першої половини поточного тижня формуватиме антициклон з півдня - це зумовить надходження більш теплого повітря, що провокує в нічні та ранкові години утворення туманів, особливо в пониззях рельєфу. Внаслідок нічних прояснень температура знижуватиметься до невеликих від’ємних значень, але день обіцяє бути ще досить теплим 8-13º.

Посилання на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

9-10 листопада метеорологи прогнозують мінливу хмарність. Без опадів. 9 листопада вночі та вранці місцями туман. Вітер південний 3-8 м/с. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 8-13º.

Погожі дні першої половини поточного тижня сприятливі для закінчення всіх осінніх робіт та прогулянок на свіжому повітрі.

А вже у п’ятницю атмосферні фронти чергового атлантичного циклону дістануться нашого регіону. Пройдуть дощі, температура повітря знизиться: вночі 1-6º тепла, вдень 4-9º тепла.

Як відомо, у другій половині листопада осінь вступає в завершальну свою стадію – передзим’я. За кліматом, «перший подих зими» на Черкащині може бути в середині листопада, а зимовий режим погоди встановлюється 27 листопада – 3 грудня. Наприклад, в минулому 2021 році перший перехід середньодобової температури через 0° відбувся 17.11, а стійкий перехід - 21.12.

За характером та розвитком синоптичних процесів, є ймовірність, що в цьому році, такий сценарій приходу зими на Черкащині може повторитися.