Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Дата: 24.10.2022 14:16
Кількість переглядів: 87

Фото без опису

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 “Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 26, ст. 1418, № 34, ст. 1862, № 39, ст. 2091, № 43, ст. 2328, № 54, ст. 3166, № 57, ст. 3391), ? із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2022 р. № 923, зміни, що додаються.

          Прем’єр-міністр України                       Д. ШМИГАЛЬ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 202
2 р. № 1168

ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку надання допомоги на
 проживання внутрішньо переміщеним особам

1. В абзаці восьмому пункту 3 слова “через Єдиний державний вебпортал електронних послуг? замінити словами “засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі ? Портал Дія)?.

2. Пункт 5 доповнити абзацами такого змісту:

“Контроль за дотриманням вимог законодавства під час надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам здійснюється територіальними органами Нацсоцслужби шляхом проведення вибіркової перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається відповідний акт за формою, встановленою Нацсоцслужбою.

Вибіркова перевірка проводиться за рішенням керівника (заступника керівника) територіального органу Нацсоцслужби відповідно до сформованих з використанням Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб списків, наданих Нацсоцслужбою її територіальним органам.

Під час проведення вибіркової перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи за відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування посадова особа територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті і залишає внутрішньо переміщеній особі повідомлення про необхідність протягом десяти календарних днів прибути до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі — органи соціального захисту населення) за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації.

Посадова особа територіального органу Нацсоцслужби протягом одного робочого дня передає акт органу соціального захисту населення за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи.

У разі коли внутрішньо переміщена особа протягом десяти календарних днів не прибула до органу соціального захисту населення, орган соціального захисту населення приймає рішення про припинення надання допомоги на проживання з наступного місяця.”.

 

3. У пункті 6:

1) в абзаці першому слова “Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (далі ? Портал Дія)? замінити словами “Порталу Дія?;

2) абзац дванадцятий викласти в такій редакції:

“Заява вважається поданою в разі заповнення особою всіх полів форми. У разі відсутності у заяві інформації про наявність статусу особи з інвалідністю відповідні дані можуть бути отримані з інформаційних ресурсів Мінсоцполітики.”;

3) в абзаці чотирнадцятому слова “структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі — органи соціального захисту населення)? замінити словами “органу соціального захисту населення?;

4) абзаци двадцять п’ятий — двадцять сьомий замінити абзацами такого змісту:

“У разі коли внутрішньо переміщена особа подала заяву відповідно до абзацу першого цього пункту до 30 квітня 2022 р. та не отримала допомогу, допомога надається за період, коли така особа мала право на допомогу на підставі сформованого Мінцифри відповідного переліку внутрішньо переміщених осіб, що подається Мінсоцполітики.

Перелік, сформований Мінцифри, повинен містити прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) заявника; реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); серію та/або номер паспорта громадянина України; відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) на території адміністративно-територіальної одиниці, звідки перемістилася особа; реквізити свідоцтва про народження (за наявності); відомості про неповнолітніх дітей, які перемістилися разом із внутрішньо переміщеною особою (за наявності); номер телефону (за наявності) та адресу електронної пошти (за наявності).

Мінсоцполітики через державне підприємство “Інформаційно- обчислювальний центр Міністерства соціальної політики” передає отримані від Мінцифри зазначені переліки внутрішньо переміщених осіб органам соціального захисту населення для опрацювання.”;

5) доповнити пункт абзацами такого змісту:

“За наявності у сформованих Мінцифри переліках внутрішньо переміщених осіб всієї необхідної інформації для призначення і виплати допомоги орган соціального захисту населення забезпечує призначення такої допомоги за відповідний період.

 

У разі відсутності у зазначених переліках необхідної інформації або некоректності її викладення орган соціального захисту населення за наявності засобів зв’язку інформує внутрішньо переміщену особу, включену до сформованого Мінцифри переліку, про надання такою особою необхідної інформації для призначення допомоги за відповідні періоди, а у разі невключення інформації про особу до переліку  така особа додатково подає інформацію, збережену на носіях, що підтверджує факт подання заяви засобами Порталу Дія.

Для отримання допомоги внутрішньо переміщена особа, яка подала заяву відповідно до абзацу першого цього пункту до 30 квітня 2022 р. та не отримала допомогу, звертається до 1 грудня 2022 р. до органу соціального захисту населення особисто чи засобами поштового зв’язку із заявою за формою згідно з додатком 1.”.

4. В абзаці другому пункту 9 слова “через Портал Дія” замінити словами “засобами Порталу Дія”.

_____________________

 

 

 

Зміни до порядку надання

допомоги на проживання ВПО

 

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.10.2022 № 1168 „Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам“ (далі – Зміни) було внесено зміни до Порядку, згідно з якими:

продовжено строк до 1 грудня 2022 року подання внутрішньо переміщеними особами заяв за формою згідно з додатком 1 до органів соціального захисту населення чи засобами поштового зв’язку на отримання допомоги на проживання, якщо такі заяви були подані засобами Порталу Дія до 30.04.2022 та допомога
не була ними отримана;

надання можливості використовувати дані про наявність статусу особи
з інвалідністю з інформаційних ресурсів Мінсоцполітики при призначенні допомоги на проживання, у тому числі, якщо особа з інвалідністю подала відповідну заяву засобами Порталу Дія;

запровадження контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, який буде здійснюватися територіальними органами Нацсоцслужби у формі проведення вибіркової перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

Звертаємо увагу, що Змінами визначено, у разі наявності у сформованих Мінцифри переліках внутрішньо переміщених осіб всієї необхідної інформації для призначення і виплати допомоги орган соціального захисту населення забезпечує призначення такої допомоги за відповідний період. У цьому випадку це не потребує особистого звернення особи.

У разі відсутності у зазначених переліках необхідної інформації або некоректності її викладення орган соціального захисту населення за наявності засобів зв’язку інформує внутрішньо переміщену особу, включену до сформованого Мінцифри переліку, про надання такою особою необхідної інформації для призначення допомоги за відповідні періоди, а у разі невключення інформації про особу до переліку така особа додатково подає інформацію, збережену на носіях,
що підтверджує факт подання заяви засобами Порталу Дія.

Просимо організувати роботу щодо призначення допомоги на проживання
із урахуванням дотримання вимог Змін до Порядку.

 

 

 

Заступник директора                                                            Олег ШИМЧУК

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь