ПОЛІЦІЯНТИ НАГАДАЛИ ШКОЛЯРАМ АЛГОРИТМ ДІЙ ПІД ЧАС СИГНАЛУ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

Дата: 31.08.2022 14:35

Завтра розпочнеться новий навчальний рік. Хтось з дітлахів буде навчатися дистанційно. Хтось піде до школи. Але в одному й іншому випадку необхідно пояснити дитині правила поведінки під час сигналу «Повітряна тривога».

Посилання на інформацію поліції Черкаської області.

Найперше, що потрібно зробити батькам – це нагадати дітям просту послідовність дій. Як діяти коли лунає сигнал тривоги у різних місцях.

У закладі освіти — слід чітко виконувати вказівки вчителів, швидко та без паніки перейти в укриття. А після команди «Відбій повітряної тривоги» разом з вчителем можна вийти з укриття та повертатися до класу.

Коли дитина вдома — закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, вимкнути світло, взяти з собою необхідні речі, попередити сусідів після цього разом з дорослими йти до найближчого укриття. У випадку відсутності поруч укриття — від потенційної небезпеки може врятувати правило "двох стін".

На вулиці — одразу прямувати до найближчого укриття, якщо вказівників про укриття немає — запитати у дорослих.

У громадському місці (магазинах, торговельно-розважальних закладах) — уважно слухати повідомлення адміністрації, дотримуватися її інструкцій та рухатися в оголошені укриття. Важливо під час евакуації не користуватися ліфтами та прямувати чітко визначеними маршрутами.

Повітряні тривоги, на жаль, поки що є частиною нашого життя. Маємо зробити все можливе, аби допомогти дітям впоратися із новою реальністю.