СПЕКУ НАПРИКІНЦІ СЕРПНЯ ПРОГНОЗУЮТЬ МЕТЕОРОЛОГИ НА ЧЕРКАЩИНІ

Дата: 29.08.2022 08:54

Незважаючи на закінчення серпня, літо 2022 не тільки не збирається здавати свої позиції, а навпаки - увімкнуло температурний «форсаж».

Посилання на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Черкащина знаходиться в зоні безхмарної погоди малорухомого антициклону, тому сонце безперешкодно нагріває поверхневий шар атмосфери. До того ж, продовжується надходження розпеченого повітря з південного сходу. Завдяки цим факторам середньодобові температури 24-25°, що вище кліматичної норми на 5-6º. Температура вночі 14-19º, вдень спекотні 31-33º.

Такі аномально високі температури прогнозуємо до кінця серпня - це найтриваліший період спекотної погоди літа. Тож, радимо обмежувати свій час перебування на сонці, особливо в період з 12 до 16 годин. Високі температури можуть негативно впливати на самопочуття.

На Черкащині надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки. Тому не слід спалювати пожнивні рештки та стерню після збирання врожаю. Варто утриматися від розведення вогню, щоб не допустити виникнення масштабних пожеж.

За попередніми розрахунками, осіння погода прийде за розкладом, але це вже інша синоптична історія.