ДО КІНЦЯ ВЕРЕСНЯ НА ЧЕРКАЩИНІ ТРИВАТИМЕ ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ РАКІВ

Дата: 16.08.2022 18:59

З 15 серпня до 30 вересня в Черкаській області діє заборона на вилов (добування) річкових раків. Про це повідомляє Черкаський рибоохоронний патруль на своїй сторінці у Facebook.

З другої половини серпня і до кінця вересня відбувається друга линька у раків — у цей час відбувається заміна хітинового покриву, що прикриває тіло рака, також оновлюються зябра та травна система. Поки новий хітиновий покрив не затвердіє, раки можуть стати легкою здобиччю для хижаків та браконьєрів, оскільки стають малорухливими. Саме тому передбачені певні заборони та обмеження з приводу їх вилову.

У зв’язку з цим Черкаський рибоохоронний патруль встановив заборону на вилов річкових раків у рибогосподарських водних об’єктах Черкаської області. Зауважують, що від результатів линьки раків, залежить їхня популяція у водоймах області.

Про виявлення фактів незаконного добування (збирання), продажу раків жителів Черкащини просять повідомляти на «гарячу лінію» Управління: (063) 896-65-93 , (0472) 31-02-76  або 102