A A A K K K
для людей із порушенням зору
Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

ДО УВАГИ АГРАРІЇВ!

Дата: 08.07.2022 08:31
Кількість переглядів: 86

Шановні Аграрії

ГУ ДСНС України у Черкаській області повідомляє, що з метою недопущення матеріальних втрат зернових через пожежі та інші
надзвичайні ситуації в місцях збирання, зберігання та переробки нового

врожаю, доводимо Вам наступні рекомендації:

 • Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші особи залучені до
  збирання врожаю повинні пройти протипожежний інструктаж.
 • Уся зернозбиральна техніка має бути оснащена справними
  іскрогасниками та обладнана первинними засобами пожежогасіння
  (комбайни і трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими
  лопатами, двома мітлами; автомобілі - вогнегасником і штиковою
  лопатою).
 • До початку збирання врожаю на всій зернозбиральній техніці та
  агрегатах потрібно відрегулювати системи: живлення, змащування,
  охолодження, запалювання.
 • Корпуси комбайнів мають бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом.
 • Збиральну техніку потрібно регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна.
 • Під час роботи комбайна з підбирачем потрібно пильнувати, щоб пружинні зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана.
 • Трактори, комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним пуском, двигуна, повинні мати вимикач для від’єднання акумулятора від споживача струму.
 • Клеми акумулятора, стартера дистанційного електромагнітного пускача та генератора мають бути захищені від потрапляння на них струмопровідних предметів.
 • Радіатори двигунів, вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли і деталі збиральних машин необхідно очищати від пилу, соломи та зерна.
 • Заправляти збиральну техніку паливом у польових умовах потрібно за межами поля (не ближче ЗО метрів), попередньо заглушивши всі двигуни.
 • У разі тимчасового зберігання (на стоянках) тракторів, комбайнів та інших самохідних сільськогосподарських машин у польових умовах необхідно розміщувати їх на очищених від стерні та сухої трави майданчиках, що віддалені від скирт соломи, сіна, токів, хлібних масивів не менше, як на 100 метрів; від будинків - не менше, як на 50 метрів. Ці майданчики мають бути оборані смугою не вужче 4 метрів,
 • Ремонтувати збиральні машини і агрегати (за потреби) можна не ближче, як за ЗО м від хлібних масивів та інших посівів.
 • Здійснити перевірку зовнішнього протипожежного водопостачання на працездатність (пожежні водоймища, водонапірні вежі, пожежні гідранти, градирні) для забору води, в будь-яку пору доби. У разі відсутності протипожежного водопостачання передбачити наявність бочок із водою з сумарним мінімальним об'ємом не менте, ніж 5 метрів кубічних на території зернотоків та інших будівель та споруд.
 • Здійснити перевірку електромережі на опір ізоляції, заземлення та блискавкозахист на розтікання струму будівель та споруд підприємства із складанням відповідних актів. Електромережу, яка має сліди пошкодження - замінити. В зерноскладах всі світильники забезпечити плафонами.
 • Забезпечити проведення технічного обслуговування вогнегасників згідно норм належності.
 • Перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.
 • У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га, Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів треба негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.
 • Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі;
 • У період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.
 • Забезпечити цілодобову охорону полів. Тимчасові дороги та стежки, що проходять через хлібні масиви перекрити. Біля хлібних ланів встановити знаки, таблички з написами про заборону користування відкритим вогнем.
 • Сільськогосподарські машини та агрегати, що будуть брати участь у жнивах та заготівлі кормів, зернотоки, польові стани, склади зерна, скирти соломи, сіно — забезпечити засобами пожежогасіння згідно Правил пожежної безпеки у агропромисловому комплексі.
 • Не допускати закладати скирти (сіно, солома) з підвищеною вологістю. Температурний контроль перевіряти на протязі 60 діб після скиртування за допомогою ртутних термометрів, встановлених в металеві труби і розміщених на різній глибині. При піднятті температури до 50 градусів сіно чи солому розібрати і просушити. Штучну сушку сіна проводити тільки агрегатами (установками) заводського виготовлення. Повітрязабірний отвір вентилятора захистити від попадання спалимих матеріалів (сіна, соломи) металевою сіткою з ячейками не більше 22-25 мм. Перед кожним запуском вентиляторів відчищати їх від грубих кормів, контролювати їх роботу.
 • Трактори та автомобілі, що працюють на механічному навантаженні і на транспортуванні соломи та сіна, необхідно обладнати іскрогасниками. Для запобігання загорянням кормів від безпосереднього зіткнення з вихлопними трубами, колекторами або глушниками автомобілі та трактори-тягачі, зайняті на вантажно- розвантажувальних роботах, не повинні під'їжджати до скирт, штабелів ближче 3 м.
 • Площа основи однієї скирти не повніша перевищувати 300 кв.м, а штабеля пресованого сіна чи соломи - 500 кв.м. Біля штабеля пресованого сіна чи соломи необхідно мати два гаки завдовжки не менше висоти штабеля. Скирти на відстані 5 м від основи повинні бути оборані захисними смугами не менше 4 м завширшки.
 • Протипожежні розриви між скиртами, штабелями мають бути не менше 20 м. Відстань від скирт, штабелів грубих кормів повинна бути не менше 15 м до ліній електропередач, 20 м - до доріг, 50 м - до будинків та споруд.
 • Скирти, штабелі дозволяється розташовувати попарно, при цьому розриви між скиртами, штабелями в одній парі мають бути не менше 6 м, а між сусідніми парами - не менше 30 м. Протипожежні розриви між двома парами повинні бути проорані смугою не менше 4 м завширшки на відстані 5 м від основи скирти, штабеля.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь