СПЕКУ ТА ГРОЗОВІ ДОЩІ ПРОГНОЗУЮТЬ МЕТЕОРОЛОГИ НА ВИХІДНІ НА ЧЕРКАЩИНІ

Дата: 03.06.2022 08:44

Червень розпочався аномальним теплом з літніми 27-29°. Середньодобові температури 19-22°, що на 3-5° вище за норму.

Посилання на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Інтенсивне прогрівання призвело до того, що атмосфера поводить себе не за «синоптичними правилами», а саме - сьогодні вночі у місті Чигирин за 3,5 години випало більше 30 мм дощу, у супроводі грози та граду, що є небезпечним метеорологічним явищем І рівня небезпечності. На решті території області було спокійно, без дощу.

Наступні дві доби на Черкащині утримається аномально тепла погода з температурою вночі 9-14º, вдень 23-28º. Якщо у п’ятницю чекаємо короткочасні грозові дощі, місцями у супроводі шквалу 15-20 м/с та граду, то у суботу атмосфера «відпочиватиме»: сонячно, сухо та маловітряно.

У неділю, 5 червня, погода зміниться  - із півдня до нашого регіону «прорвуться» атмосферні фронти, тому прогнозуємо грозові дощі, вдень в окремих районах град та шквали 15-20 м/с. Температура дещо знизиться, вночі 11-16º, вдень 17-22º.

З короткочасними дощами буде і понеділок -  температура вночі 10-15º, вдень 21-26º.