COVID-19 ПІД ЧАС ВІЙНИ: ЯКІ ОБМЕЖЕННЯ СКАСУВАЛИ

Дата: 20.05.2022 18:58

Після початку повномасштабної війни в Україні перестали діяти протиепідеміологічні норми, направлені для боротьби з COVID-19.

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, як воєнний стан вплинув на карантинні заходи, які діяли в Україні з 2019 року.

Як змінились карантинні норми:

*скасовані рівні епідбезпеки в областях;

*масковий режим має виключно рекомендаційний характер;

*скасовано необхідність мати COVID-сертифікат для відвідування ресторанів, закладів культури, спортзалів;

*призупинено відсторонення працівників, яких відсторонили від роботи через відсутність щеплення від COVID-19;

*для поїздки між регіонами України не потрібні COVID-документи.

Водночас у МОЗ просять не створювати додаткове навантаження для лікарів, які часто перевантажені через військові дії.

"Лікарні та медичні установи, які знаходяться на відносно спокійній території, все одно перебувають у постійній небезпеці у зв'язку із загрозою ракетних ударів.

Разом із тим, медична система повинна надавати допомогу в подвійному чи потрійному обсязі через постійне збільшення кількості поранених осіб", – каже головний санлікар Ігор Кузін.

Нагадаємо, з початку війни епідемічна ситуація з COVID-19 в Україні покращилася, а кількість летальних випадків зменшилася більш ніж у 4 рази.